fotbalista

25. července 1988
35 let
Upravit profil
José Paulo Bezerra Maciel Júnior známý jako Paulinho je brazilský reprezentační fotbalový záložník. V současnosti hraje anglickou nejvyšší fotbalovou soutěž Premier League za tým Tottenham Hotspur FC. Jeho styl hry bývá přirovnáván ke hře...

Životopis

José Paulo Bezerra Maciel Júnior známý jako Paulinho je brazilský reprezentační fotbalový záložník. V současnosti hraje anglickou nejvyšší fotbalovou soutěž Premier League za tým Tottenham Hotspur FC. Jeho styl hry bývá přirovnáván ke hře belgického reprezentanta Moussy Dembélého.

Klubová kariéra
Nejlepší výsledky dosáhl v brazilském týmu SC Corinthians Paulista, se kterým vyhrál brazilský mistrovský titul, Pohár osvoboditelů a Mistrovství světa ve fotbale klubů. V červenci 2013 přestoupil z Corinthians do anglického Tottenhamu za částku 20 miliónů eur.

Reprezentační kariéra
Zúčastnil se Konfederačního poháru FIFA 2013 v Brazílii, kde brazilský tým získal zlaté medaile po vítězství 3:0 ve finále nad Španělskem. Na turnaji vsítil 2 góly a za svůj výkon získal bronzovou kopačku pro třetího nejlepšího hráče turnaje.