Leona Lewis je zpěvačka, herečka a skladatelka. Už jako malá chodila na kroužek zpěvu. Nic jiného ji nebavilo,jen hudba. Její učitel zpěvu si všimnul, že má Leona velký talent. Po jednom rozhovoru s jejími rodiči Leona mohla jezdit po Velké...

Leona Lewis je zpěvačka, herečka a skladatelka. Už jako malá chodila na kroužek zpěvu. Nic jiného ji nebavilo,jen hudba. Její učitel zpěvu si všimnul, že má Leona velký talent. Po jednom rozhovoru s jejími rodiči Leona mohla jezdit po Velké Británii a zastupovat tak školu na zpěveckých soutěžích. Leona byla neporazitelná a oblíbená. Už ve svých 10 letech Leona složila svou první píseň s názvem Keys to my Heart ( Klíče k mému srdci ). Ve 13 letech vyhrála soutěž Lady D a když ji bylo 15, natočila album Twilifght, ale tohle album se moc neuchytilo.

Její velký návrat se uskutečnil v roce 2006, kdy ji její přítel přemluvil, aby se přihlásila do Britské soutěže X-FACTOR. Byla jasnou favoritkou třetího kola soutěže X-faktor od začátku až do konce svým výkonem přesahovala formát pořadu, získávala nadšené kritiky daleko za hranicemi běžných televizních soutěží talentů. V porotě seděla jména jako byla Sharon Osbourne a nebo Simon Cawell. Simon už po jejím prvním zazpívání v soutěži řekl " Jestli ty nevyhraješ, tak tento národ neví co je muzika ". Leona procházela z kola do kola a stále byla oblíbenou. V jednom semifinálovém večeru zpívali soutěžící píseň od skupiny ABBA. Když jí slyšel zpívat bívalí člen skupiny ABBA Björn Ulvaeus řekl, že Leona má strašně velký talent a že to v muzice dotáhne daleko! Leona postoupila až do finálového večera,kde vyhrála!Získala 60% ze všech 8 milionů hlasů, které přišly. Už V přímém přenosu se začalo v živém vysílání vysílat jak se začal tisknout její první singl písně A MOMENT LIKE THIS. CD se singlovou písní se začalo prodávat ve Velké Británii a Irsku hned druhý den po vítěztví! O týden pozdeji udrželi lidé z vydavatelství obrovský šok! Leony singl A MOMENT LIKE THIS se prodalo přes 600 000 kopií jen v UK a stala se tak nejprodávanější interpretkou světa a také se singl tak nejrodávanějším singlem v historii Britských žebříčku a Evropy!

6. Ledna 2007 začala Leona pracovat na prvním studiovém albu. Z alba jako první vyšel singl Bleeding Love který běží i na TV OČKO a stal se nejžádnějším klipem MTV! Singlu Bleeding Love se prodalo už přes 1 milion kusů a to také jen v UK! CD bylo vypuštěno! První ( plánovaný ) název měl být Angel ale pak se CD přejměnovalo na SPIRIT. CD se stalo už po 2 týdnech nejprodávanějším albem světa a stále je první ve světových žebříčcích!

Leona je žádaná, úspěšná, laskavá a krásná zpěvačka,ale přesto stojí pěvně nohama na zemi.