Aleš Cibulka se narodil 25.3.1977 v Sokolově a dětství prožil v Chodově u Karlových Varů. Má staršího bratra Radka. Vystudoval sokolovské gymnázium a po maturitě pak Vyšší odbornou školu hereckou a moderátorskou v Praze, kde od roku 1995 žije a...

Životopis

Aleš Cibulka se narodil 25.3.1977 v Sokolově a dětství prožil v Chodově u Karlových Varů. Má staršího bratra Radka. Vystudoval sokolovské gymnázium a po maturitě pak Vyšší odbornou školu hereckou a moderátorskou v Praze, kde od roku 1995 žije a pracuje. Jeho třídní profesorkou byla Veronika Žilková, která je i autorkou hesla, kterým se Aleš ve svém životě řídí. Toto heslo zní: „Možná to nevyjde, ale s tím se smířím spíš než s tím, že jsem to vůbec nezkusil.“

Aleš Cibulka je velmi oblíbený moderátor, spisovatel a dramaturg. Již na základní škole, ve svých 12-ti letech vydával svůj vlastní časopis, který byl velmi oblíbený. Ve svých 15-ti letech uváděl Aleš pořad na rádiu Diana. V roce 1997 se konal konkurz na průvodce „Snídaně s Novou“. Aleš se do konkurzu přihlásil a vyhrál, a tak se 8.12.1997 poprvé objevil na televizní obrazovce. Jeho kolegyní ve Snídani byla Hana Šimková. Přibližně po roce působení ve „Snídani“, Aleš přesídlil do České televize, kde uváděl několik pořadů a zábavných soutěží. Byly to například: Baťoh, Volejte učiteli
a Dobré ráno s ČT. V současné době Aleš uvádí POKR a zábavně-vzdělávací pořad O češtině. A jako spousta dalších jeho kolegů nejen z České televize se i Aleš přidal k pořadu " 13.komnata," kde již několikrát otevíral 13.komnatu mnoha známých osobností. Byli to například: Dušan Klein, Yvonne Přenosilová, Marie Rettková, Jana Šulcová nebo Ája Vrzáňová.

Již tradičně se každý rok koná soutěž o nejhezčí ženský a mužský hlas, pořádaný Českým rozhlasem -Lady radio, Radio Man. Na postu moderátora tohoto večera se vystřídalo mnoho známých osobností a mezi nimi i Aleš Cibulka, který uváděl tento večer v roce 2007.

Další část své úspěšné kariéry odstartoval Aleš v roce 2000 a to na vlnách Českého rozhlasu 2- Praha v pořadu „Host do domu“, vysílaném každé páteční dopoledne. A protože velkou zálibou Aleše jsou filmy 30. a 40. let minulého století a k jeho nejoblíbenějším herečkám patří Nataša Gollová, vzniklo v „Hostovi do domu“ zcela spontánně tzv: „Okénko Nataši Gollové.“ Do této rubriky přispíval zajímavými příběhy a historkami nejen Aleš, ale i mnozí posluchači ČR2. Zdá se to jako špatný vtip, ale je to bohužel tak, že Aleš byl 28.4.2006 okamžitě a bez důvodu odvolán. Ale i tak se můžeme s Alešem setkávat každou sobotu prostřednictvím rozhlasu nebo přímo v divadle U Hasičů, odkud je vysílán přímým přenosem pořad Tobogán, který má dlouholetou tradici. Dlouhou dobu tento pořad uváděl pan Tomáš Sláma.

A každou 1. sobotu v měsíci se vysílá „Tobogán v pyžamu“ přímo od Aleše z bytu, kam si zve svého hosta. Aleš je ale i velmi úspěšným spisovatelem, vydal 2 knihy o herečce Nataše Gollové, které měly veliký úspěch a Aleš za prodej 1. dílu obdržel cenu, a to zlatou knihu za více než 78 000 prodaných výtisků. Druhý díl byl neméně úspěšný. A k dalším úspěchům Aleše patří i fakt, že měl tu čest, setkat se osobně s herečkou, paní Zdenkou Sulanovou, kterou proslavil zejména film Madla zpívá Evropě, jehož úvodní píseň „Ty lesovské stráně“ doslova zlidověla a dodnes si ji lidé zpívají pro potěšení.

Další filmy, ve kterých si paní Zdenka zahrála, byly například: Lízin let do nebe a Lízino štěstí. Tyto 3 filmy udělaly z paní Sulanové hvězdu, a tak vznikl nápad napsat další knihu, tentokrát o této skvělé herečce. Paní Sulanová měla velkou radost a s Alešem na knížce spolupracovala a těšila se, až si jí bude moci přečíst. Ale toho se již bohužel nedočkala. Ale i přesto smutnou událost Aleš knížku dopsal a vydal, protože to byl slib a sliby se mají plnit. Knížka nese název: „Zdenka Sulanová – Utajená hvězda.“, a i ta se setkala s velkým úspěchem. Tyto tři autorovi knihy byly vždy představeny i na festivalu filmů pro pamětníky, jehož 3 ročníky se konaly v pražském "Biu Illusion" a setkaly s velkým zájmem. Na tyto festivaly přijížděli příznivci filmů pro pamětníky z celého kouta České republiky. První roční tohoto festivalu se konal v roce 2002 a byl na téma "Nataša Gollová". 2.ročník byl věnovám ženským filmovým hvězdám a jendím z významných hostů tohot ročníku byla i představitelka Barunky -Nataša Tanská.

Další knižní počin, na kterém se Aleš podílel, je knížka " O češtině" - neméně zajímavá knižní podoba velmi úspěšné televizní podoby pořadu " O češtině".

Tak doufejme, že Aleš bude v psaní knih pokračovat a bude ještě úspěšnější než do této doby.