Aleš Gehringer

Aleš Gehringer neboli DJ Orbith patří už od roku 1999 mezi stálice česko-slovenské taneční scény. Postupně se z techna, které hrál na začátku své kariéry, dostal až k hudebnímu stylu progressive electro. Tím se absolutně vyprofiloval, stal se pionýrem electra v Česku.

Bylo to především díky Alešovi Blehovi, pardubickému promotérovi proslulého festivalu Summer of Love. Všiml si Orbitha v jeho začátcích v roce 1999 v brněnskému klubu Fan Favorit a přesvědčil ho, aby vstoupil do jeho bookingu. Bleha Orbithovi zajištoval hraní na prestižních parties a inspiroval ho. V roce 2000 získal Orbith titul Objev roku. Dost možná i díky velkému úspěchu na obří party Massive v Praze s headlinerem Timo Maasem. Rok poté přišla z časopisu XMAG nabídka namíchat pro něj CD. To už měl Orbith za sebou první producentské krůčky a také singl Fussganger.

Vítězství v prestižní anketě taneční scény Dance Awards na sebe nenechalo dlouho čekat. Rok 2002 byl pro Orbitha zlomový. Namíchal pro XMAG druhý díl Progressive Session, svým pojetím electra začal inspirovat řadu dalších. Snad z každého klubu v republice je slyšet Orbithovo electro. To má do současnosti také vliv na frekvenci zahraničních hvězd, které do Česka aktuální electro přijíždějí prezentovat. Také v tom má většinou prsty Aleš Bleha. Díky němu Orbith hraje na Summer of Love 2003 na hlavní stagei v nejlepším čase. Na pódiu se vystřídal s Greenem Velvetem.

V roce 2003 dostal Orbith nabídku na rezidentní noc z nejprestižnějšího klubu v Česku. Společně s Ladidou se střídali na Elektře až do přerušení parties v Roxy. U XMAGu mezitím vydal Progressive Session 03. Nyní se Orbith do Roxy s obnovení parties znovu vrací. V roce 2005 se Orbith vrátil i k producentské činnosti. Na sampleru k open airu Summer of Love se singlem No Money No Love dostal do společnosti zvučných jmen - Alter Ego, Scan X, Northern Lite, The Nihilists. Jeho DJskými vzory jsou Sven Väth, DJ Hell, Miss Kittin, Umek a obdivuje také skupiny Martini Bros, Kraftwerk nebo Depeche Mode.

Autor: uživatel(ka) Streee

Věk: 43
Narození: 1977 , Brno, Československo

8 se líbí, 2 se nelíbí