Andrej Kraus

Andrej (Andy) Kraus, narozen 13. července 1967, v Bojnicích, je slovenský herec, humorista, scenárista a moderátor.

Vystudoval VŠMU v Bratislavě, obor herectví. Jeho manželka se jmenuje Daniela, mají spolu dvě děti - Borise a Zoju. Svou úspěšnou kariéru odstartoval ve známém rozhlasovém pořadu TWISTER, ale na správnou kolej se uvedl až v televizi, v zábavných pořadech, jako například Uragán a hurikány.

O něco později nastoupil účinkovat do komediálního seriálu SUSEDIA, vysílaném na TV Markíza, kde si zahrál postavu Lászla Komáromu, manžela ILDIGO, zpackané kuchařky. S nimi si tu ještě společné zahráli Peter Marcin, Zuzana Tlučková a Marta Sládečková, přezdívaná Sladká. Seriál měl u diváků velký úspěch. Ale jeho natáčení však bylo předčasně ukončeno.

Krátce nato byl Andy autorem dalšího komediálního seriálu KUTIL sro, jehož je scénáristou a hlavním protagonistou. Zde na si zahrál postavu nezdařeného kutila Gyönyörű Lajose , který všeho co se dotkl, pokazil. Spolu s ním v tomto seriálu účinkují Viktórie Raková, která si zde zahrála jeho manželku Tünde, Zuzana Tlučková, Ladislav Potměšil a Michaela Szöcsová.

V současné době píše námět pro seriál Panelák, který je vysílán na TV JOJ. Tento seriál se těší na Slovensku velké sledovanosti. Andy píše také další scénář pro televizní seriál KDYBY BYLO KDY.

Přezdívka: Andy
Věk: 52
Narození: 13. 7. 1967 , Bojnice, Československo
Znamení: rak  
Výška: 197 cm

167 se líbí, 43 se nelíbí