Anne Archer

Je dcerou herců Johna Archera a Marjorie Lordové, kteří vystupovali v druhořadých filmech. Navštěvovala Marlborough School a poté studovala dramatické umění na Claremont College, kde se účastnila školních divadelních produkcí. Profesionální hereckou kariéru zahájila na divadle a v TV, kde se uplatnila mj. v seriálech Bob & Carol & Ted & Alice a The Family Tree (1970-75, Rodokmen).

Dlouho účinkovala na mimobroadwayských scénách, posléze také na Broadwayi. Po sérii menších film. úloh na sebe upozornila větší rolí bohaté Američanky Holbrookové v dobrodružném snímku Zelený led (r. E. Day). Mezi kandidáty na Oscara 1987 ji vynesla postava zoufalé Beth Gallagherové, kterou v milostném dramatu Osudová přitažlivost (r. A. Lyne) podvádí její manžel, úspěšný advokát (Michael Douglas).

Zaujala rovněž v kriminálním thrilleru Nebezpečný útěk (r. P. Hyams), v němž se představila jako rozvedená redaktorka Carol Hunnicutová, která se stane náhodnou svědkyní mafiánské vraždy. Od 1978 je jejím druhým manželem herec a režisér sportovních TV programů Terry Jastrow, s nímž založila produkční společnost Astor Films.

Autor: Miloš Fikejz

Věk: 73
Narození: 24. 8. 1947 , Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: panna  
Výška: 170 cm

9 se líbí, 1 se nelíbí