Ansel Elgort

Ansel Elgort je americký herec. Ztvárnil roli Tommyho Rosse v hororu Carrie. V nedávné době se objevil jako Caleb Prior ve sci-fi Divergence a jako Augustus Waters ve filmu Hvězdy nám nepřály.

Osobní život
Narodil se v New York City v New Yorku. Jeho rodiče jsou fotograf Arthur Elgort, který pracoval pro módní časopis Vogue, a divadelní režisérka Grethe Barrett Holby. Jeho otec je ze židovské rodiny, zatímco jeho matka má anglické, německé a norské předky. Ansel má dva starší sourozence, bratra Warren, který je filmovým střihačem a sestru Sophie, která se živí jako fotografka. Když bylo Anselovi devět let, jeho matka ho vzala na konkurz na School of American Ballet. Navštěvoval Fiorello H. LaGuardia High School a Stagedoor Manor summer camp. Ve věku dvanácti let začal brát hodiny herectví a svou hereckou kariéru začal ve středoškolském divadelním představení Guys and Dolls. Objevil se i ve hře Regrets od Matta Charmana, která byla uváděna mimo Broadway.

Kariéra
Jeho filmový debut přišel ve vedlejší roli v filmu Carrie z roku 2013.

Jeho první role, ve které se zviditelnil, je Caleb ve snímku Divergence, kde ztvárnil bratra hlavní postavy Tris, kterou hraje Shailene Woodley. Film je adaptací stejnojmenné úspěšné knihy od Veronicy Roth.

V květnu 2013, ihned po ukončení natáčení Divergence bylo oznámeno, že Anselova další role bude Augustus Waters ve filmové adaptaci knihy Hvězdy nám nepřály od Johna Greena. Zde hraje opět po boku Shailene Woodley.

Byl také obsazen do komedie s názvem Men, Women & Children režiséra Jasona Reitmana.

Věk: 25
Narození: 14. 3. 1994 , New York City, New York, USA
Znamení: ryby  
Výška: 191 cm

Více údajůMéně údajů

1068 se líbí, 43 se nelíbí