Barbara Nedeljáková

Barbara Nedeljáková se narodila v roce 1979 a studovala herectví v Praze, kde také žila a pracovala v loutkovém divadle. Mezi hrami, na nichž se podílela, patří Don Giovanni, Don Quijote de La Mancha či Figarova svatba, přičemž sama Nedeljáková většinou ovládala 3 nebo 4 loutky. V roce 2003 si zahrála v akční komedii Rytíři ze Šanghaje s Jackiem Chanem a Owenem Wilsonem. Dalším jejim filmem byl Doom natáčený v Praze s The Rockem v hlavní roli.

Tato temperamentní česká herečka a modelka původem ze západoslovenské Bánské Bystrice natočila v roce 2005 americký horor Hostel, podle skutečné události, který režiroval Eli Roth (Cabin Fever). Producentem filmu byl Quentin Tarantino. Barbara Nedeljaková ve filmu ztvárnila hlavní ženskou roli Natalyi. Exteriéry i interiéry byly natočeny v Praze a jejím okolí. Film byl uveden 6. ledna 2006 do amerických kin a v březnu přišel i do kin českých. Tento nízkorozpočtový snímek poražel v Americe v návštěvnosti i takové hity, jakým byl King Kong (2005) od Petera Jacksona.

Barbara během promo tour ve Spojených státech zklidila velký úspěch a těšila se obrovskému zajmu médií. Dále byl film uveden na Toronto International Film Festival, Sitge 05 a na dalších filmových festivalech, kde zklidil obrovské ovace odborné kritiky.

Barbara Nedeljaková vzbuzuje celkově velký zájem amerických médii a nejen amerických. Je přezdívaná jako nová Monica Bellucci. Díky filmu Hostel má čím dál tím víc skalních příznivců, jak z řad diváků, tak velmi vlivných lidí z filmového průmyslu ve Spojených státech.

Herečka se přestěhovala do L. A., aby mohla spolupracovat na dalších filmových projektech.

Věk: 39
Narození: 16. 5. 1979 , Banská Bystřice, Československo
Znamení: býk  
Výška: 170 cm

24 se líbí, 4 se nelíbí