Barry Pepper

Vyrostl jako nejmladší ze tří synů ve velmi nekonvenčních podmínkách. Od pěti do deseti let se plavil s rodinou na vlastní plachetnici napříč jižním Tichomořím, kde během návštěv a pobytů na polynéských ostrovech získal lásku k tanci, hudbě a jiným vyjadřovacím uměním. Po návratu na pevninu se neortodoxní rodina usadila na malém ostrově západně od kanadského pobřeží u Vancouveru, který obývali především hippies a různí umělci.

Po maturitě (1988) na George P. Vanier High School v Courtenay studoval dva roky marketing a grafický design. Zájem o dramatické umění ho přivedl do hereckých kurzů Vancouver Actors Studio, kde účinkoval např. v Shafferově dramatu Equus a v Shakespearově komedii Zkrocení zlé ženy.

První zkušenosti před kamerou učinil v kanadské TV, ale do mezinárodního povědomí vstoupil teprve výraznými vedlejšími úlohami, které vytvořil po boku hollywoodských hvězd: ostřelovač Jackson z osmičlenného oddílu, jehož úkolem je nalézt jednoho vojáka, ve válečném dramatu Zachraňte vojína Ryana (r. S. Spielberg); agent David Pratt, expert na zbraně a špionáž, v politickém thrilleru Nepřítel státu (r. T. Scott);

Dále si zahrál citlivého vězeňského dozorce Deana Stantona ve vězeňském dramatu podle románu Stephena Kinga Zelená míle (r. F. Darabont); vynalézavý jeskynní mladík Jonnie, který zorganizuje povstání a vysvobodí Zemi z nadvlády mimozemšťanů, v akčním sci-fi snímku Bojiště Země (r. R. Christian). Jako host se objevil v seriálech Madison, Highlander - ČTV, Lonesome Dove: The Series (Osamělá Holubice: Seriál), Outer Limits (Krajní meze - ČTV), The Sentinel (Ochránce). Z manželství s Cindy Pepperovou má dceru Annaliese (nar. 2000).

Věk: 51
Narození: 4. 4. 1970 , Campbell River, Britská Kolumbie, Kanada
Znamení: beran  
Výška: 178 cm

24 se líbí, 3 se nelíbí