Dani Filth

Dani Filth (vlastním jménem Daniel Lloyd Davey), který se narodil 25.července 1973 v Hertfordu v Anglii jako první ze čtyř dětí, je dnes zpěvákem kapely Cradle of filth.

Když v roce 1992 zakládal spolu s Paulem, Johnem a Darrenem Cradle of filth, začínali víceméně na Death metalu. Postupem času však přešli na čistý Black metal, dostali se k většímu labelu, jejich hudba se lépe uchytila a díky takovým albům jako Principle Of Evil Made Flesh, Dusk And Her Embrace či Cruelty And The Beast jsou dnes tam, kde jsou.

Dnes Dani žije v Suffolku v Anglii se svou manželkou Toni (brali se 31.10.2005) a dcerou Lunou Scarlett (narozena v roce 1999).

Mezi jeho nejoblíbenější hudbu patří Mercyfil Fate, Immortal, Destruction, Emperor, Bad Religion, Iron Maiden, Carpathian Forest, Darkness, Slayer... a mezi oblíbené filmy např. Curse Of The Demon, Underworld, Blade, Sleepy Hollow, From Hell, Star Wars, Cradle Of Fear (zahrál si zde hlavní roli psychopatického vraha, který se mstí za svého otce a celá kapela Cradle of filth se na filmu aktivně podílela), Piráti z Karibiku...

Věk: 48
Narození: 25. 7. 1973 , Hertford, Anglie
Znamení: lev  
Výška: 165 cm

67 se líbí, 8 se nelíbí