David Evans

The Edge, vlastním jménem David Howell Evans, je kytarista irské hudební skupiny U2. Přezdívku The Edge získal podle rysů obličeje, prý mu tak říká i jeho matka. Ve skupině působí nejen jako kytarista, ale i jako klávesák, doprovodný zpěvák a také textař.

Už jako dítě byl velmi klidný, pečlivý a dobře se učil. Je až puntíčkářský co se týče zvuku jeho kytar. Jeho kytarový technik Dallas Schoo musí před každým koncertem navlékat na přibližně 30 kytar nové struny. Edge sám je vždy na jevišti první a když kupuje novou kytaru, je schopen ji hodiny a hodiny zkoušet. Stejně se chová i k různým zvukovým aparaturám (krabičkám) a vymýšlí nové a nové zvuky.

Rozeznáte ho podle kulichu, ve kterém se i ženil (dříve nosil vlasy zaplétané do copu, teď už asi žádné nemá).

Když mu byl rok, rodina se odstěhovala do Dublinu. Chtěl studovat medicínu, dlouho váhal, ale nakonec u něj vyhrála kapela. V roce 1983 se poprvé oženil se svou školní láskou Aislinn O'Sullivan, se kterou má tři dcery - Holly, Arun a Blue Angel. V roce 1993 (po rozvodu) začal chodit s Morleigh Steinberg, choreografkou a břišní tanečnicí ze ZOO TV Tour, kterou si v roce 2002 vzal, a se kterou má syna Leviho a dceru Sian.

Věk: 59
Narození: 8. 8. 1961 , Barking, Essex, Anglie
Znamení: lev  
Výška: 178 cm

39 se líbí, 3 se nelíbí