Deryck Whibley

Deryck Jason Whibley, narozený 21. března 1980, známý také pod pseudonymem Bizzy D, je hudebník a producent, kytarista, textař a frontman kanadské pop punkové skupiny Sum 41. Byl jedním ze zakladatelů a ředitelů produkční společnosti Bunk Rock Productions.

Whibley se narodil v ontarijském Scarborough, jeho domovem je však město Ajax.
Deryck je jedináček a vyrůstal s matkou, zdravotní sestrou Michelle. Otce nikdy nepoznal.

Vedle hudební tvorby se Deryck "proslavil" i podivným a zřejmě nijak hlubokým vztahem s Paris Hilton. V osobním životě je prý však plachý a tichý. Prohlásil o sobě: "Pokud jsou v místnosti tři lidé, neumím mluvit, komunikovat. Jakmile jich však jsou tisíce a mám mikrofon, mohu mluvit celou noc."

V červnu 2005 se zasnoubil s kanadskou rockerkou Avril Lavigne a proslýchalo se, že spolu dokonce čekají potomka. Toto tvrzení ale bylo později vyvráceno. Dne 15. července se před 110 hosty nedaleko Los Angeles tajně vzali.

9. října 2009 se Avril a Deryck po třech letech rozvedli.

Sum 41:
Byl členem několika kapel do okamžiku, než na střední škole potkal Stevea Jocze. Deryck a SteveaSteve se stali dobrými přáteli a založili skupinu Kaspir, ve které kromě frontamna Whibleyho a bubeníka Jocze účinkovali i basskytarista Mark Spicoluk a kytarista Marc Costanzo. Později vyhodili problematického Spicoluka, Costanzo odešel do popové skupiny Len a na jeho místo přišel Dave Baksh. Současně skupina změnila své jméno na Sum 41.

Profesní dráha:
Vedle Sum 41 si Whibley vybudoval v hudebním průmyslu kariéru producenta a manažera. V Bunk Rock Productions spoluprodukoval několik desek skupiny Treble Charger Greiga Noriho, na albu Detox nazpíval vedlejší vokály. Na počátku roku 2005 svůj podíl ve společnosti prodal.

Během tvůrčí pauzy Sum 41 v letech 2005 a 2006 spolupracoval s Tommym Lee na albu Tommyland: The Ride a s Iggy Popem na desce A Million in Prizes: The Antology.

V současnosti pracuje jako producent prvního alba vedlejšího projektu svého kolegy Cona McCaslina The Operation M.D.. Podílel se také na desce Avril Lavigne The Best Damn Thing, které nejen produkoval, ale hrál zde na kytaru, nahrával vedeljší hlasy a psal hudbu pro rockově a punk-rockově orientované písně.

Kromě své hudební kariéry vystupuje příležitostně i jako herec. Zahrál si například Tonyho ve snímku Dirty Love a sám sebe ve filmu King Of the Hill.


Věk: 39
Narození: 21. 3. 1980 , Scarborough, Ontario, Kanada
Znamení: beran  
Výška: 165 cm

168 se líbí, 35 se nelíbí