Diana Amft

Diana Amftová je německá filmová a televizní herečka.

Životopis
Narodila se v německém městě Gütersloh. Její otec byl školník. Vyrůstala v městě Herzebrock-Clarholz a jednou z jejích zaměstnání po škole byla práce ve videopůjčovně. Absolvovala odbornou přípravu jako soudní úřednice na Amtsgericht Rheda-Wiedenbrück. Měla hodiny zpěvu v Bielefeldu a neúspěšně se ucházela o studium na Folkwang Hochschule v Essenu.

Když ji bylo dvacet let, byla přijata na Schauspielschule Zerboni v Mnichově a zde se objevila v několika divadelních hrách. V roce 1999 přišla její první televizní role.

Stala se známou díky roli Inken ve filmu Holky to chtěj taky, který byl neobvykle úspěšný a i jeho pokračování Holky to chtěj taky 2. V roce 2002 měla hlavní ženskou roli ve filmu Kluci to taky chtěj...a pořád!, za který vyhrála Deutscher Comedypreis v kategorii nejlepší film v kině. Jejím největším průlomem byla však hlavní role v seriálu Deník doktorky.

Na soundtracku filmu Holky to chtěj taky 2 zpívala píseň Funky Freakshow od Tears, švýcarské dívčí hudební skupiny, která se proslavila soutěží Popstars.

Osobní život
Ve věku 18 let se poprvé vdala, ale manželství trvalo pouhé tři měsíce. Poté devět let žila s americkým režisérem Granzem Henmanem, ale v únoru 2010 se pár rozešel. V létě 2011 si vzala manažera Arne Regula.

Věk: 45
Narození: 7. 11. 1975 , Gütersloh, Německo
Znamení: štír  
Výška: 168 cm

92 se líbí, 2 se nelíbí