Diana Gurtskaya

Známá nevidomá zpěvačka Diana Gurtskaya se narodila v roce 1979 v Gruzii. Se svým handicapem se již narodila, proto navštěvovala Tbiliskou školu pro nevidomé. Tam začala poprvé vystupovat.

Jejím prvním velkým úspěchem bylo vystoupení v sále Tbiliské filharmonie, když jí bylo 10 let. V roce 1995 úspěšně školu dokončila. Začala svoji sólovou kariéru. V roce 2000 začala navštěvovat Gnesinský hudební institut, kde promovala v roce 2003.
Ve stejném roce, jako začala chodit na tento institut, vydala své první album, Ty' Zdes (Jsi tady). Sklidila s ním úspěch a v roce 2003 vydala druhé album, Ty znaesh, mama (Víš, mami?).

V roce 2004 se Diana zapsala do kurzu na Ruskou Akademii divadla a umění. V roce 2005 dostala vyznamenání Sv. Barbory od vedoucích ukrajinského kláštera. Ve stejném roce byla ještě vyznamenána zlatou medailí Rukhnama od turkmenistánského prezidenta.

Roku 2007 byla vyznamenána také ruským prezidentem Vladimírem Putinem jako ruský čestný umělec. Dále téhož roku jí byla od gruzínského prezidenta udělena čestná medaile.

Diana Gurtskaya dostala mnoho cen a vyznamenání, natočila duety se slavnými zpěváky, jako třeba s Rayem Charlesem, s Toto Cutugnem a s Demisem Roussosem.

Začátkem roku 2007 se účastnila běloruského národního kola Eurovize, ale skončila jen mezi třemi nejlepšími.
Konečně, v roce 2008 zvítězila v gruzínském národním finále téže soutěže a v květnu bude Gruzii zastupovat v druhém semifinále Eurovision Song Contest 2008 s písní "Peace Will Come" ("Přijde mír").
Chystá se vydat své 3. album, je známá mezi všemi státy bývalého Sovětského Svazu, nejvíc ale v Rusku a v Gruzii.
Je vdaná, v roce 2007 se jí narodil syn Konstantin

Věk: 42
Narození: 2. 7. 1979 , Abcházie, Gruzie
Znamení: rak  

9 se líbí, 1 se nelíbí