Dougray Scott

Herecké vzdělání získal na Welsh College of Music and Drama (1986-89) a začínal na regionálních divadelních scénách (Jako zabít ptáčka, Perikles, Mnoho povyku pro nic, Marat/Sade). Účinkoval také jako host v TV seriálech, např. Taggart - ČTV, Stay Lucky (Zůstaň šťastný) a Highlander - ČTV. Prosadil se postavou majora Taylora v jedné sezoně seriálu z armádního prostředí Soldier, Soldier (1995, Voják, voják).

Ve filmu zaujal jako zkorumpovaný policista Terry Walsh v černé komedii Twin Town (r. K. Allen). Využil následnou nabídku do Hollywoodu a vytvořil postavu prince Jindřicha v úspěšné variaci na pohádku o Popelce, nazvané Věčný příběh (r. A. Tennant) a zatím svoji největší roli, padoucha Seana Ambrose v diváckém hitu M:I-2 (r. J. Woo). Hrál také v krátkých filmech Magic Moments (Kouzelné okamžiky; r. Saul Metzstein) a The Proposal (Návrh; r. Ewan Morrison).

Dougray Scott si v roce 2002 zahrál ve filmu Ripleyho hra s Johnem Malkovichem a následující rok ve snímku To Kill A King, u kterého také zastal roli pomocného producenta. Do jeho portfolia dále patří filmy Enigma, Gregoryho známosti, Letošní láska, Regeneration, Drtivý dopad nebo Temné vody.

V roce 2003 se představil v titulní roli filmu The Poet Paula Hillse a objevil se v komediálním dramatu You Don’t Have to Say You Love Me.

Věk: 54
Narození: 25. 11. 1965 , Glenrothes, Fife, Skotsko
Znamení: střelec  
Výška: 183 cm

126 se líbí, 2 se nelíbí