Emilia Jones

Britská herečka Emilia Jones se narodila 23.2.2002 v Londýně. Její otec je zpěvák a moderátor Aleda Jones. Matka se jmenuje Claire Fossett. Má bratra Lukase.

Emilia se kromě filmu věnuje také zpěvu. Hraje v muzikálech, např. Shrek.

Emilia Jones ve filmu
Studovala na divadelní škole a první filmovou příležitost dostala již v roce 2011 v romantickém dramatu Jeden den (rež. Lone Scherfig). Opravdu v miniaturní roli se mihla v dobrodružství s kapitánem Jackem Sparrowem, Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (rež. Rob Marshall). Na další filmovou příležitost si poté musela počkat do roku 2014, kdy hrála v komedii Naše dovolená a jiné pohromy (rež. Guy Jenkin, Andy Hamilton). Následujícího roku si připsala do filmografie hned 3 tituly. Jednalo se o mysteriózní horor Residue (rež. Alex Garcia Lopez), komediální drama Mládí (rež. Paolo Sorrentino) a sci-fi thriller High Rise (rež. Ben Wheatley).

Velkou šanci dostala roku 2016 obsazením do role Liz v dětském věku v drsném westernu Brimstone (rež. Martin Koolhoven). Stejnou roli v jiném věku hraje ve filmu Mia Wasikowska a Dakota Fanning.

V roce 2018 si pak zahrála v dramatu Two for Joy (rež. Tom Beard), rodinném snímku Patrick (rež. Mandie Fletcher) a hororu Ghostland (rež. Pascal Laugier). Následující rok si připsala jen rodinnou komedii Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans (rež. Dominic Brigstocke).

Emilia je obsazována také do seriálů. V roce 2012 to byl např. Pán času, roku 2013 a 2014 dramatický mysteriózní seriál Utopia a následující rok historický seriál Wolf Hall.

Věk: 17
Narození: 23. 2. 2002 , Londýn, Anglie, Velká Británie
Znamení: ryby  

2 se líbí, 1 se nelíbí