Enrique Iglesias

Enrique Miguel Iglesias Preysler se narodil slavnému zpěvákovi Juliu Iglesiasovi a modelce Isabele Preyslerové, kteří žili odděleně od jeho tří let. V osmi letech se mladý Enrique přestěhoval do Miami za svým otcem. Přestože jeho dětství bylo do jisté míry poznamenané úspěchy jeho rodičů, Enrique nebyl zhýčkaný, nevyužíval svého postavení a vyrůstal stejně jako ostatní jeho spoluvrstevníci.

Po roce studia obchodní univerzity v Miami se nakonec rozhodl pro vlastní pěveckou dráhu. Začínal v roce 1995 pod pseudonymem Enrique Martinez, který měl přicestovat do Španělska ze Střední Ameriky. Vytvořil si tedy vlastní, novou identitu, aby nebyl pod palbou kritiků.

Jeho pravé jméno si ho však všude našlo, a proto odjel natáčet své první španělsky zpívané album, které pojmenoval jednoduše Enrique Iglesias. Po natočení následoval obrovský úspěch, prodalo se více než 6 miliónů nosičů a Enrique získal ocenění Grammy. Předtím, než natočil první anglicky zpívané album, se stal známým především v latinském světě.

Během krátké doby se stal natolik oblíbeným, že kamkoliv při svém světovém turné přijel, měl všechny stadióny vyprodané. Jeho alba se začala prodávat po miliónech, získal mnoho ocenění (Grammy, American Music Awards, Premios Lo Nuestro) a dokonce se stal slavnější, než jeho rodiče. Nejvíce jej proslavil song "Bailamos", který natočil pro soundtrack k filmu Willa Smithe "Wild Wild West". Song se ihned stal hitem číslo 1 téměř na všech rádiích po celém světě. Své první anglicky zpívané album Enrique se stalo dvojnásobně platinové v USA a platinové nebo zlaté ve 32 zemích po celém světě.

Enrique natočil alba ve čtyřech jazycích - španělsky, anglicky, portugalsky a italsky. Oblibu si získal také na Taiwanu, v Rusku a ve Středním východě. Mimo zpívání pronikl také do světa filmu, když si po boku Antonia Banderase, Salmy Hayekové a Johnnyho Deppa zahrál ve filmu "Once Upon A Time In Mexico".

Od roku 2002 chodil s tenistkou Annou Kurnikovovou, která s ním natočila videoklip k písni "Escape". V roce 2007 proběhla v tajnosti svatba, avšak již o rok později Enrique oznámil, že spolu nežijí.

Enrique vyhrál RGM hudební ceny očka za rok 2008 v kategorii nejúspěšnější zahraniční zpěvák.
Natočil nový klip s názvem Takin´ back my love pro Ameriku s Ciarou pro Evropu s Sarah Connor.

V roce 2010 vyšlo album s názvem Euphoria. Na desce se nachází hity jako jsou "I Like It ft. Pitbull", "Cuando Me Enamoro ft. Juan Luis Guerra", H"eartbeat ft. Nicole Scherzinger" či "No Me Digas Que No ft. Wisin Y Yandel".

V prosinci téhož roku Enrique vypustil do světa single s názvem "Tonigh (I'm Loving You)" (k němuž existuje i alternativní, dirty verze "Tonight (I'm F**king You)"). V klipu se objevila slovenská modelka Natalia Obradovicová.

V roce 2011 se jako první Enrique dobojoval na první příčky se dvěma písněmi (jedna ve španělštině a jedna v angličtině). Před Enriquem – Ricky Martin a Shakira – trumfli Pop Songs a Latin Songs součastně, ale s anglickou a španělskou verzí stejné písně, zatím co Enrique toho dosáhl s dvěma odlišnými písněmi. Enrique se tak stal prvním umělcem v historii, který bodoval na Radio Songs a Latin Songs s odlišnými písněmi ve stejném týdnu.


Nové, zatím nepojmenované album, vyjde v listopadu 2013.

Věk: 43
Narození: 8. 5. 1975 , Madrid, Španělsko
Znamení: býk  
Výška: 187 cm

Více údajůMéně údajů

2597 se líbí, 929 se nelíbí