Eugene Levy

Eugene odstartoval svou kariéru v seriálu komediálních skečů SCTV, ve kterém hrál po osm sezón. Za podíl na scénáři obdržel dvě ceny Emmy. V současnosti je Levy nejvíce znám díky celovečerním filmům, na kterých se nějakým způsobem podílel. Nejvíce se proslavil rolí ve filmu Prci, prci, prcičky, za kterou získal ocenění Blockbuster Video Award.

Hrál také v jeho druhém pokračování a dále ve filmech Lásce na stopě, Like Mike, Nejlepší show, Čekání na Guffmana (u dvou posledně jmenovaných se také podílel na scénáři), Josie and the Pussycats, Jako vejce vejci, Hlava rodiny - tatínek nebo dědeček?, Speed Zone, Klub ráj, Ozbrojení a nebezpeční, Žbluňk! a Bláznivá dovolená. V budoucnu jej budeme moci vidět ve filmech A Mighty Wind, Dumb and Dumberer a American Pie 3.

Do jeho televizní filmografie patří filmy a seriály Greg the Bunny, Hiller and Diller, The Martin Short Show (režie), Partners in Love (herec/režie), I, Martin Short, Goes Hollywood (režie), Don't Get Me Started, Bride of Boogedy, The Last Polka (herec/scénář/produkce), Autobiographies: The Enigma of Bobby Bittman (herec/scénář/režie/produkce), Maniac Mansion (výroba/scénář/režie/produkce) a Sodbusters (scénář/režie/produkce).

Věk: 74
Narození: 17. 12. 1946 , Hamilton, Ontario, Kanada
Znamení: střelec  
Výška: 178 cm

35 se líbí, 6 se nelíbí