Freddie Jones

Pracoval původně jako laboratorní asistent. Vyhrál stipendium na dramatickou školu Rose Buford College, po jejímž absolvování začal hrát na divadelních scénách v Londýně a mimo něj.

Ve filmu a v TV se uplatnil až ve středním věku. Největšího úspěchu dosáhl postavou Claudia v historickém seriálu o úpadku římského impéria Caesarové.

Hrál i v dalších seriálech, mj. The Ghosts of Motley Hall (1976-77, Duchové z Motley Hall), District Nurse (1984, Ambulantní sestra), Vanity Fair (1987), Sob Sisters (1989) a Sunburn (1999, Opálení). Jako host se objevil v seriálech The Saint (Svatý), Randall and Hopkirk (Randall a Hopkirk - ČTV), Doctor at Large (Doktor s vlastní praxí), Jason King, The Goodies, Target (Terč), Hazell, Bulman, Boon, TECX, Inspector Morse (Inspektor Morse), On the Air, Heartbeat, Duck Patrol, Casualty (Nehoda), The League of Gentlemen (Liga gentlemanů).

Před film. kamerou, kde učinkuje na obou stranách Atlantiku, vytváří převážně charakterní úlohy, často také výstřední postavy s karikaturními rysy: profesor Richter ve snímku Frankenstein musí být zničen! (r. T. Fisher); bývalý válečný pyrotechnik Buckland, který se ve své zatrpklosti pokusí zničit velkou zaoceánskou loď, v katastrofickém dramatu Ohrožení Britannicu (r. R. Lester); opilec Bytes, z jehož područí vysvobodí londýnský chirurg (Anthony Hopkins) mimořádně zdeformovaného člověka (John Hurt), v psychologickém dramatu podle autentických materiálů Sloní muž (r. D. Lynch); bývalý dirigent vídeňské opery Rheinberg a židovský vězeň v tragickém příběhu francouzského mima Poslední motýl (r. K. Kachyňa); dobrácký a gentlemanský pan Anzani, majitel krachujícího zábavního podniku, v komedii Bingo! (r. J. Kemp).

Jednu z největších hereckých příležitostí jeho film. kariéry mu poskytl proslulý italský režisér Federico Fellini, když mu svěřil ústřední postavu - novináře Orlanda - průvodce a komentátora podobenství A loď pluje.

Věk: 94
Narození: 12. 9. 1927 , Stoke-on-Trent, Staffordshire, Anglie
Znamení: panna  
Výška: 185 cm

0 se líbí, 0 se nelíbí