George Foreman

Profesionální boxer George Foreman se narodil, jako páté dítě ze sedmi Nancy a J.D. Foremanovým. George převážně vyrůstal se svou matkou, na předměstí Houstnu ve státě Texas. Byl vzpurný teenager, který odešel ze střední školy a živil se drobnými krádežemi, předtím než se přidal k armádě v roce 1965. Za své agresivní chování a časté bitky byl velmi neoblíbený. Na pokraji vyhnání získal práci armádního dozorce, kde mohl uplatnit své agresivní chování. V této době začal trénovat box a zúčastňovat se amatérských zápasů, ve kterých téměř vždy vyhrával. V devatenácti letech byl kvalifikován na Olympijské hry. Olympijské hry se konaly v Mexiku v roce 1968 a George na nich získal zlatou medaili v těžké váze. Následující rok se z něj stal profesionální boxer.

Během jeho historických zápasů v roce 1973, získal svůj první mistrovský titul knock outem Joeho Fraziera ve druhém kole. Později stejný rok pokračoval ve vlně úspěchů obhajobou jeho titulu proti Joemu Romanovi a Kenu Nortonovi. Další rok získal neslýchaný kontrakt na 5 milionů dolarů za boj proti Muhammadu Alimu v Zaire v Africe. Jelikož byl George mladší, silnější a větší, byl považovaný za pravděpodobného vítěze. Opak byl pravdou Ali knock outoval Georgeho v osmém kole, což byla jedna z největších senzací v historii boxu. (O dvacet let později, filmař Leon Gast koupil příběh Foremana a Aliho. Natočil příběh nominovaný na Oskara o jejich boji pod názvem "When We Were Kings".)

Po prohře nad Jimmy Youngem ve dvanáctém kole, se rozhodl ukončit kariéru profesionálního boxera. Znovu hledal sama sebe pomocí křesťanství a dokonce si postavil vlastní kostel.

Po deseti letech nepřítomnosti v ringu, se v roce 1987 vrátil zpět. V roce 1991 zápasil o mistrovský titul proti Evanderovi Holyfieldovi, 40letý George prohrál zápas, ale získal si hodně respektu v tomto sportovním odvětví, za jeho významný návrat. O tři roky později opět získal titul v dramatickém zápase proti vládnoucímu přeborníkovi v těžké váze, 26letému Michaelu Moorerovi. Doposud je George nejstarším nositelem titulu v historii. V poslední době pracuje jako komentátor boxu pro HBO a napsal úspěšně prodávanou autobiografii.

George má deset dětí, pět dcer a pět synů. Všechny jeho syny pojmenoval po sobě George - George Jr, George III, George IV, George V, a George VI.

Věk: 70
Narození: 10. 1. 1949 , Marshall, Texas, USA
Znamení: kozoroh  
Výška: 192 cm

165 se líbí, 4 se nelíbí