Giovanni Ribisi

Účinkoval už od dětských let v TV (zpočátku pod jménem Vonni Ribisi). Vytvořil hlavní role v komediálních seriálech My Two Dads (1987-90, Moji dva tátové), Davis Rules (1992), The Wonder Years (1992-93, Báječná léta - ČTV) a Family Album (1993, Rodinné album).

Objevil se jako Phoebin ztracený bratr Frank jr. v několika epizodách populárního sitcomu Friends (Přátelé - ČTV) a pohostinsky vystoupil v řadě dalších seriálů, mj. Highway to Heaven (Dálnice do nebe), Married... with Children (Ženatý se závazky - ČTV), Blossom, The Commish (Komisař), Walker, Texas Ranger - ČTV, NYPD Blue (Policie-New York - ČTV), Marker (Znamení růže - ČTV), The X-Files (Akta X - ČTV), Chicago Hope (Nemocnice Chicago Hope - ČTV).

Ve filmu se uplatnil až od druhé pol. 90. let. Ztělesnil např. hlavní úlohu Jeffa, nenávidějícího maloměstský život, ve smutné komedii Předměstí (r. R. Linklater) a výraznou postavu zdravotníka Wadea ve válečném dramatu Zachraňte vojína Ryana (r. S. Spielberg). Je členem scientologické církve. Jeho sestra Marissa Ribisiová je také herečkou (nar. 1974).

Věk: 46
Narození: 17. 12. 1974 , Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: střelec  
Výška: 171 cm

55 se líbí, 1 se nelíbí