Po maturitě nastoupila na Okresní soud v Jablonci nad Nisou jako zapisovatelka a sekretářka předsedy soudu a volném čase zkoušela hrát na kytaru, psát texty k písničkám a zpívat. V r.1973 začala hrát v dívčí skupině Jizerská Protěž. V r.1978 se...

Životopis

Po maturitě nastoupila na Okresní soud v Jablonci nad Nisou jako zapisovatelka a sekretářka předsedy soudu a volném čase zkoušela hrát na kytaru, psát texty k písničkám a zpívat.

V r.1973 začala hrát v dívčí skupině Jizerská Protěž.
V r.1978 se provdala za sadovnického architekta Petra Svobodu a z Hany Juklové se stala Hana Svobodová. Amatérsky však zpívat nepřestala, právě naopak - začala snít o profesionální dráze.
Z Jizerské Protěže vedla pak její cesta v r.1979 do countryové skupiny Volupsije, potom následoval Taneční orchestr Jiřího Pecháčka a krátce dokonce liberecká dechovka Celestýnka.

V r.1981 se rozjela sama s kytarou do Světlé nad Sázavou na soutěž zpěváků nazvanou Světelská flétna, kterou vyhrála. Toto vítězství lze považovat za bod zlomový a za pomyslný začátek její profesionální kariéry. Pak už následoval ústecký countryový Kamion, pražský soubor Ananas Orchestra (obdoba Kučerovců) a v r.1984 byla přijata na základě konkurzu do divadla Semafor. Tam účinkovala v pořadech Návštěvní den č.7 a Haló zavěste,volá Semafor. Protože umělců s příjmením Svoboda a Svobodová bylo v Semaforu víc, bylo jí doproručeno, aby si vymyslela pseudonym. A tak se Hana Svobodová stala Hanou Horeckou. Měla za sebou jedno nevydařené manželství a byla matkou dcerky Hanky, s péčí o niž jí pomáhali rodiče.

Život zažínající profesionální zpěvačky tehdy z valné části vyplňovalo cestování autobusem mezi Jabloncem a Prahou.

V r. 1985 dostala nabídku od Petra Novotného, stát se zpěvačkou Fešáků a nezaváhala ani vteřinu. Nastalo jedno z nejhezčích období její pěvecké kariéry.

Hlavně kvůli své dceři, o kterou se nemohla na dálku starat, přijala v r.1988 nabídku skupiny Schovanky. S nimi začala vyrážet v předrevoluční době nejdřív do NDR a pak i dále na západ od našich hranic, což bylo časově méně náročné než zpívání s Fešáky, ale o to zajímavější a dobrodružnější. Po rozpadu skupiny Schovanky jí začalo druhé nejšťastnější umělecké období. Se svou vlastní kapelou Sally Rose Band (v ČR Nové Schovanky) za vydatné pomoci ostatních členek (Ivy Hajnové, Nory Romanovské, Blanky Opatrné, Marcely Valentové), bubeníka (Karel Kopic) a manažera (Jan A. Vaculík - ) vyrazili dobývat svět a po několik let se jim nebývale dařilo.
To už byla nejen zpěvačkou, kytaristkou, kapelnicí a později i manažerkou, ale taky textařkou a skladatelkou. Natočila řadu televizních pořadů, vytvářela rozhlasové pořady o country hudbě a psala do časopisů. Byla podruhé vdaná a měla druhou dceru Juliánu Magdalenu.

V r.2002 po vystoupení na festivalu ve francouzské Mirande byla činnost skupiny po třinácti letech ukončena. Pak už se zpěvačka začala zajímat o ezoterní vědy a napsala svou první knihu "Jak jsem zhubla s hvězdami aneb Zázraky se dějí".

V r. 2003 se rozhodla omezit zpívání, rozvést se a otevřít v pražských Dejvicích půjčovnu svatebního a společenského oblečení. Jako sólová zpěvačka si do zahraničíještě jednou odskočila - Vánoce 2004 strávila s našimi krajany v australských městech Sydney a Melbourne a své padedsátiny oslavila s oběma svými dcerami na Novém Zélandě, kde starší dcera žije.

V r.2005 musela ukončit své podnikání a o několik měsíců později se pomalu začala k muzice prací na desce "Best of 1990-1998". Nedobrovolně se účastnila dlouhé řady soudních sporů se svým exmanželem. Přes všechny problémy zpívala v zájezdovém pořadu s Josefem Lauferem a s country-rockovou skupinou Netto, se svým ženským triem "C.T.Hany Horecké" (se Zdeňkou Horáčkovou a se Soňou Herčíkovou), taky s Romanem Slavíkem a Pepou Cepákem.

V r. 2007 už jí Andělé pomáhali na plno a ona jim na oplátku věnovala desku nazvanou Trocha country Andělům (titulní píseň této desky není fikce ani literatura, ale skutečný neuvěřitelný příběh).