Hana Horáková

Hana Horáková, roz. Machová, se narodila 11. září 1979 v Bruntále. Po povinné školní docházce začala studovat na zdejším gymnáziu. Hanka byla od základky členkou bruntálského basketbalového týmu, se kterým v jednom roce vyhrála titul přeborníka republiky jak v žákyních, tak i v dorostenkách.

Nebylo proto divu, že si talentované hráčky všimli trenéři USK Praha a už od druhého ročníku pokračovala ve studiu na pražském gymnáziu. Později, po přestupu do Brna, pokračovala ve studiu vysokoškolském a v roce 2005 úspěšně ukončila Fakultu sportovních studií na Masarykově Universitě v Brně.

Na Pedagogické fakultě současně absolvovala magisterské studium učitelství tělesné výchovy a speciální pedagogiky se zaměřením na logopedii a surdopedii. Celé období náročného dvouoborového mezifakultního studia dokázala skloubit s vrcholovým basketbalem.

Hana Horáková a brněnským tým – to je dlouhý výčet úspěchů, reprezentovaný celkem devíti mistrovskými tituly. Jako kapitánka triumfovala v roce 2006, kdy svůj tým dovedla k vysněnému vítězství v EuroLeague Women. Hana Horáková se s výraznou převahou umístila na prvním místě ve všech třech anketách o nejlepší basketbalistku roku 2004 (hlasování trenérů a sportovních novinářů, hlasování prvoligových hráčů a hlasování veřejnosti).

Hana Horáková je neodmyslitelně spojena také s českou reprezentací. V roli kapitánky olympijského týmu se podstatně zasloužila o postup českých basketbalistek do čtvrtfinále (2004, Řecko) a v následujícím roce výrazně napomohla české reprezentaci k triumfu na mistrovství Evropy 2005 v Turecku. Zde se také dostala do All Stars teamu.

Věk: 40
Narození: 11. 9. 1979 , Bruntál, Československo
Znamení: panna  
Výška: 179 cm

11 se líbí, 4 se nelíbí