Ibrahim Maiga

Ibrahim Maiga je slovenský herec a zpěvák. Narodil se v Republice Mali, která se nachází v Středozápadní Africe, jižně od Alžíru, Senegal a Pobřežím slonoviny, jako čtvrtý nejstarší z osmnácti dětí. Není jediný ze sourozenců, který se ocitl v cizině. Tři jeho sourozenci žijí v Paříži, bratři v Německu, ve Vladimiru v Rusku, v Baltimore v USA, v Montrealu v Kanadě av Maroku.

Důvodem jeho příjezdu do tehdejší Československé Socialistické Republiky bylo vysokoškolské studium. Už během roční jazykové přípravy prožil první doteky s kulturou: zahrál si v amatérském divadle v Děvínské Nové Vsi a účinkoval v humoristickou programu pana Olivera Andrásyho ve Slovenském rozhlase. Díky své spontánnosti a smyslu pro humor si našel na Slovensku mnoho fanoušků, přátel a kamarádů.

Po absolvování šesti semestrů na Slovenské Technické Univerzitě v Bratislavě se rozhodl přerušit studium a věnovat se umění.

Během patnáctileté kariéry si zazpíval duety se známými slovenskými umělci, například s Robem Grigorova, Pavlem Haberem, nebo Richardem Müllerem. Jako první černoch nastoupil do Slovenského Národního Divadla, odkud se přesunul do divadla Korzo 90, pak na Novou scénu, kde hraje dodnes, například ve hře Klec bláznů.

Mnozí z Vás se s ním seznámili přes televizní obrazovku, kde vás zabaví během celé ty roky v různých televizních pořadech ať už na STV, Markíza, nebo TV JOJ. Málokterý umělec měl tak široký repertoár, jako Ibi, který se Vám představil i na velkoplošné obrazovce ve dvou slovenské filmech: Fontána pre Zuzanu II. a III..

Ibi se Vám představil i jako hudební interpret-sólista. Vydal dva úspěšné CD alba: "TamTam" a "Baobab" a získal dvě zlaté desky za prodej po 15.000 nosičů. Jakoby to všechno nestačilo, představil se v poslední době také jako spisovatel. Koncem roku 2004 vyšla ve vydavatelství IKAR jeho autobiografická kniha s názvem "Slovensko, osud můj, Ty Kokso!". Kritika přijala tuto knihu pozitivní a dosavadní prodej přesáhl 10 tisíc kusů.

Věk: 57
Narození: 3. 1. 1963 , Mali, Afrika
Znamení: kozoroh  

73 se líbí, 11 se nelíbí