Illeana Douglas

Je vnučkou známého herce Melvyna Douglase (1901-1981). Vystudovala herectví na newyorské škole Neighborhood Playhouse a nejdřív se uplatnila na mimobroadwayských divadelních scénách, především v komediálních produkcích (se souborem Naked Angels účinkovala v hrách Takes on Woman a As Sure as You Live).

První výraznější film. úlohy dostala od režiséra Martina Scorseseho: přítelkyně mladé hrdinky (Rosanna Arquetteová) v povídce Life Lessons (Životní lekce) z filmu Povídky z New Yorku; mafiánská manželka Janice v gangsterské kronice Mafiáni; Lori Davisová, mladičká sekretářka a milenka renomovaného právníka (Nick Nolte), jehož rodinu smrtelně ohrožuje pomstychtivý psychopat (Robert De Niro), v psychologickém thrilleru Mys hrůzy.

Zatím největší rolí pro ni byla postava krasobruslařky Janice, sestry zavražděného manžela (Matt Dillon), v sarkastické tragikomedii Zemřít pro (r. G. Van Sant). Byla hlavní představitelkou, scenáristkou a režisérkou krátkých film. komedií The Perfect Woman (1993, Dokonalá žena) a Boy Crazy, Girl Crazier (1995, Blázen do chlapců a ještě více do děvčat).

Režírovala také dokument Everybody Just Stay Calm: Stories in Independent Filmmaking (TV-1994, Hlavně se uklidněte: Příběhy z nezávislého filmování).

Vytvořila jednu z hlavních rolí v sitcomu z film. prostředí Akce a jako host vystoupila v řadě seriálů, mj. The Single Guy (Svobodný muž), Homicide: Life on the Street (Vražda: Život na ulici), Seinfeld - ČTV, The Larry Sanders Show a Brother's Keeper (Bratrův strážce).

Od 1998 je provdána za TV producenta Jonathana Axelroda.

Věk: 57
Narození: 25. 7. 1965 , Massachusetts, USA
Znamení: lev  
Výška: 174 cm

5 se líbí, 1 se nelíbí