Jack Wagner

Tento populární americký herec se narodil 3. října 1959 v Missouri ve státě Washington. Celým jménem se jmenuje Peter John Wagner. Pravidelně se objevuje ve filmech i v televizních seriálech. Střídá jak kladné tak záporné postavy. Po vystudování univerzity v Missouri a po několika výhrách v golfovém šampionátu, využil svých sportovních výsledků k získání stipendia na arizonské univerzitě. To bylo v roce 1980. Když v roce 1982 odpromoval, odcestoval Jack Wagner do Los Angeles, kde našel práci cestovního průvodce ve filmových studiích Universalu.

Jako většina jiných herců, i Jack Wagner svoji kariéru odstartoval hlavně v soap operových seriálech. K těm prvním patřily SANTA BARBARA a GENERAL HOSPITAL. Prvním filmem, ve kterém si zahrál, byl akční snímek POHYBLIVÝ TERČ, ve kterém ztvárnil postavu nájemného zabijáka.

Největšího úspěchu dosáhl v roce 1995, kdy byl obsazen do role doktora Petera Burnse v jednom z nejuspěšnějších seriálů devadesátých let, v MELROSE PLACE. Jeho postava byla nejprve napsána jako záporná ( lékař závislý na drogách, kvůli pokusu o vraždu skončil za mřížemi ). Vypadalo to, že Jack Wagner ze seriálu zmizel, avšak na konci třetí série se vrátil.

Nakonec se z doktora Burnse stala jedna z nejkladnějších a nejoblíbenějších postav celého seriálu. Jako jeden z mála herců vydržel Jack Wagner v MELROSE PLACE až do jeho úplného konce, do roku 1999. O rok později získal jednu z hlavních rolí v dalším seriálu Aarona Spellinga, v seriálu TITÁNI. I přes hvězdné obsazení ( Casper Van Dien, Victoria Principal, Perry King, Yasmine Bleeth a samozřejmě Jack Wagner ) seriál v Americe nezabodoval a po třinácti natočených epizodách byl seriál ukončen.

V letech 2001 až 2003 natočil několik televizních filmů jako např. V PASTI, KUPIDOVA OBĚŤ, HUNTER/ DUCH PSA nebo NENÍ KDE PŘISTÁT. Právě poslední jmenovaný patří k nejznámějším. Byl natočen v americko – australské koprodukci. Vypráví o statečném pilotovi ( hraje ho Jack Wagner ), který za pomocí své kolegyně musí na palubě svého letadla zneškodnit bombu s velmi nebezpečným plynem, kterou na palubu letadla propašoval nebezpečný psychopat ( hraje ho australský herec Mark Lee ), který se chce tímto způsobem zbavit své bývalé manželky.

V roce 2003 nastoupil do úspěšného seriálu BÁJEČNÍ A BOHATÍ, ve kterém účinkuje dodnes. Jeho postava patří v celém seriálu k nejoblíbenějším. Když se v roce 2009 začalo natáčet nové pokračování MELROSE PLACE, proslýchalo se, že Jack Wagner, jako jediný z původních herců, se do seriálu vrátí nastálo. Kvůli tomu zvažoval odchod z Báječných a bohatých. Vzhledem k tomu, že nové díly MELROSE PLACE nedosáhli takového úspěchu, jak se předpokládalo, natáčení seriálu bylo zastaveno. Jack Wagner se rozhodl v Báječných a bohatých zůstat. Kromě herectví se také věnuje hudbě a moderování. Jako moderátor měl vlastní pořad nazvaný OFF COURSE WITH JACK WAGNER. Několikrát po sobě také moderoval americkou Miss. Občas si zahraje také v divadle. V roce 2000 se objevil na Broadwayi v muzikálu JEKYLL A HYDE.

Se svojí bývalou manželkou Kristinou Wagner má dva syny. Jmenují se Peter a Harrison. Jeho velkým koníčkem je golf. V současné době žije se svojí kolegyní ze seriálu MELROSE PLACE, s herečkou Heather Locklear. Hostoval v seriálech SUPERMAN, MŮJ PŘÍTEL MONK a SABRINA, MLADÁ ČARODĚJNICE.

VÝBĚROVÁ FILMOGRAFIE:

1984 - seriál Santa Barbara, 1986 - Pohyblivý terč, 1995 - seriál Melrose Place, 1996 - Nebezpečná podoba, 1999 - Předstírané lži,
2000 - seriál Titáni, 2001 - V pasti, 2002 - Kupidova oběť,
2003 - Hunter/Duch psa, 2003 - Není kde přistát, 2003 - seriál Báječní a bohatí, 2006 - Temná bouře, 2009 - epizoda v seriálu Můj přítel Monk

Věk: 60
Narození: 3. 10. 1959 , Washington, Missouri, USA
Znamení: váhy  
Výška: 182 cm

16 se líbí, 3 se nelíbí