Jason Marsden

Jason Marsden se narodil v provincii Rhode Island v USA. Je nejmladší ze čtyř dětí - má dva starší nevlastní bratry Ricka a Marka a starší nevlastní sestru Anu.Jeho otec,Myles Marsden založil státní balet,takže byl Jason už jako malý mezi herci a dalšími umělci. Rodičů známí ho doporučily svým agentům a tak dostal svou první šanci a to v reklamě na mlíko.

Když mu bylo jedenáct přestěhovali se z Rhode Islandu do Kalifornie a tam dostal svojí první roli v dlouho běžícím americkém seriálu GENERAL HOSPITAL jako třetí dítě Alana Quartermaina. Další dva roky dostával jen menší role a mezi tím navštěvoval základní školu. Zanedlouho přišla nabídka na roli v nově pojmenovaném THE MUNSTERS na THE MUNSTERS TODAY, kde hrál Edieho Munster,ve stejnou dobu přišla i jeho první nabídka na dabování v novém animovaném seriálu Gumítci (The Gummi Bears).

Jason Marsden pokračoval s menšími rolemi až do roku 1992 kdy přišla nabídka na hraní Dasha X v seriálu EERIA INDIANA,ve kterém jak sám řekl se mu hrálo nejlíp,protože si z něj odnesl skvělé vzpomínky.A i když bylo odvysíláno jen jedenáct epizod a Jason byl jen v šesti stejně byl víc a víc populární.

I když začel jako herec jeho herecké schopnosti v dabování byly skvělé, takže další čtyři roky jen daboval třeba v A GOOFY MOVIE (1995). Pracoval i se slavným režisérem s Ridleyem Scottem nebo se slavnými herci Ryanem Phillippem, Jeffem Bridgesem atd.

Další, jeho hlavní role byla jako Rich Halke v legendárním seriále KROK ZA KROKEM (Step by Step), který byl vysílán mimochodem i u nás. Dále si zahrál např. v seriálu FULL HOUSE jako bohatý přítel D.Jeho - Nelson Burkhard. Od kroku za kroke začel natáčet pro Disney a namluvil i počítačovou hru FALLOUT 2. U Disnea mluvil třeba ve LVÍ KRÁL 2 (Kovu) nebo v pohádce TARZAN.

Nejenom že daboval a hrál ale byl i režisér jeho první práce režiséra byla v NICKELODEON. V současné době hlavně dabuje třeba v animovaném seriálu W.I.T.C.H jako Matt Olsen.Je ženatý s Chritine Marsden a jeho nejlepším přítelem je herec Will Friedle ( hrál třeba v Batmanovi ).

Jeho koníčky jsou: bruslení, kreslení, plavání a sbírání Disneyho videí. Jeho domácí mazlíčci se jmenujou Aladin,Jasmine a Lady

Zajímavost: Jason Marsden není prříbuzný s James Marsdenem ale jeho žena a žena Jamese jsou nejlepší kamarádky už od šesti let.

Věk: 45
Narození: 3. 1. 1975 , Providence, Rhode Island, USA
Znamení: kozoroh  
Výška: 163 cm

38 se líbí, 1 se nelíbí