Jason Priestley

Umělecké sklony zdědil patrně po dědečkovi, který se živil jako cirkosový akrobat. Poprvé se objevil ve filmu jako kojenec se svojí matkou, herečkou, tanečnicí a později choreografkou Sharon Kirkovou. Jako dítě hrál v řadě TV reklam.

V roce 1987 přesídlil do Los Angeles. Uplatnil se zejména v TV, např. v seriálu Sister Kate (1989-90, Sestra Kate) a především rolí šestnáctiletého dvojčete Brandona Walshe v populárním seriálu Beverly Hills 90210 - ČTV (1990- ; + spol. prod.), který z něho učinil TV hvězdu. Hostoval v řadě dalších TV seriálů, např. Danger Bay (Nebezpečná zátoka - ČTV), MacGyver - ČTV, 21 Jump Street (Jump Street 21 - ČTV), Adventures of Beans Baxter (Dobrodružství Beanse Baxtera) a Quantum Leap (Kvantový skok).

Ve filmu se zatím výrazněji neprosadil, až na hlavní roli účetního a zároveň profesionálního zabijáka Cosma v černé kriminální komedii Chladnokrevný (r. W. Wolodarsky), na úlohu rebelského Roye, jednoho ze tří středoškoláků, kteří se v létě 1962 setkají s Marilyn Monroeovou v retrosnímku Dívka z kalendáře (r. J. Whitesell), a na postavu herce Ronnieho Bostocka v komedii podle románu Gilberta Adaira Láska a smrt na Long Islandu (r. R. Kwietniowski).

V roce 1999 režíroval dokumentární snímek o turné torontské rockové skupiny Barenaked Ladies Barenaked v Americe. 1999 se oženil s maskérkou Ashlee Petersonovou.

Věk: 51
Narození: 28. 8. 1969 , Vancouver, Britská Kolumbie, Kanada
Znamení: panna  
Výška: 173 cm

Více údajůMéně údajů

66 se líbí, 16 se nelíbí