Johannes Brandrup

Tento německý herec se narodil 7. ledna 1967 ve Frankfurtu nad Mohanem. Jeho matka je Ruska a jeho otec je Němec. V letech 1984-1986 navštěvoval United World College of the Atlantic ve Walesu a absolvoval mezinárodní maturitu (International Baccalaureate). Herectví vystudoval na Folkwang Universität der Künste v Essenu v letech 1988-1992. Původně studoval i režii, ale po dvou letech se režii přestal věnovat a věnoval se jen herectví. Po dvouletém studiu režie pracoval jako asistent režie v jednom düsseldorfském divadle.V roce 1992 dostal první divadelní angažmá v divadle v Göttingenu. V roce 1993 debutoval před kamerou ve filmu Wilde Jahre a již za první roli dostal v roce 1994 Cenu Maxe Ophűla pro nejlepšího mladého herce.

Největší popularitu mu přinesl vrchní komisař dálniční policie Frank Stolte v seriálu akčním krimiseriálu Kobra 11. Johannes Brandrup patří k hercům, kteří se neradi dlouhodobě objevují v seriálech. To je také důvod, proč opustil seriál Kobra 11 po skončení první série. Za výkon v Kobře 11 byl nominován na Zlatého lva.

Vede divadlo Logentheater v Berlíně. Mluví německy (mateřský jazyk), rusky (mateřský jazyk), anglicky (plynně), francouzsky (plynně), italsky (plynně) a hessensky. Měří 182 cm, má hnědé vlasy a zelené oči. Hraje na klavír a bicí.

Žije v Berlíně. Jeho manželkou je německá režisérka nigerijského původu Branwen Okpako (* 1969). Mají spolu dvě děti.

Věk: 53
Narození: 7. 1. 1967 , Frankfurt nad Mohanem, Německo
Znamení: kozoroh  
Výška: 182 cm

22 se líbí, 4 se nelíbí