Karel Adam

Karel se narodil 7.10.1962. Vitacit byl jeho první kapelou a patří společně s Kuřetem k jeho zakládajícím členům. On píše všechny zásadní kusy z první etapy existence. Takové skladby jako: Tulák, Do hospody chodívám, Těžké jsou návraty domů, Návštěva u Led Zeppelin, Slaný slzy, Automat, Úklon a nic, San Remo a další patří dlouho do repertoáru kapely. Hlavně v podání Danna Horyny dostávají ten správný rozměr.

Na jaře 1982 poprvé a nedobrovolně opouští rozjetou sestavu, protože ho volá vlast na dva roky na vojnu. Na jeho místo přichází Luděk Adámek, ale Vitacit ztrácí skladatele většiny materiálu.

Karel se k hudbě vrací v roce 1986, kdy nastupuje do berounského MOPEDu (vedle Vojty Hubingera a Standy Šmerala, který náramně válí na dva „šlapáky").
V roce 1989 vzniká Křížkova supergroup KREYSON a Karel samozřejmě chytá lano. Kapela míří opravdu hodně vysoko (na tu dobu monstrózní podium, turné po Německu atd.), ale mě zaujal pouze první počin Anděl na útěku (možná ještě Křižáci). Ostatní počiny působí až příliš komerčně.

Po návratu ze Států a odeznění sólových aktivit dává Dodo znovu do hromady Vitacit, a Karel se na reunionu podílí. Nahrávají dvě CD, Navostro (zde ještě hraje Kuře) a Zaživa mrtví. Situace v kapele však již není tak růžová jako dříve a její fungování je založeno na úplně jiných základech. Toto se nelíbí ani Dodovi a v podstatě ani ostatním členům a Vitacit nadobro končí v roce 1998.

Karel odchází k ALEŠI BRICHTOVI (již hrál i na jeho předchozích dvou sólových deskách), do jeho doprovodné kapely. Tento projekt v té době však vždy fungoval ve stínu Arakainu.
Ještě koncem roku 1998 tedy Karel mění dres a přichází do libereckého KRUCIPÜSKu. Vydávají skvělou desku „4", kterou nahrávají u Doda ve studiu Hacienda. Produkuje Dodo a hraje i Robin Davídek.

Koncem roku 2001 zakládá Brichta další supergroup s názvem GRIZZLY. Lanaří jak Karla i Robina, ale i Miloše Knoppa z kapely Danna Horyny. Tato sešlost měla opět mohutné ambice, ale nově složený materiál tomu jaksi neodpovídal, takže Brichta medvěda rozpouští a opětně se věnuje sólové dráze - opět s Karlem u basy. Vzniká tak ALEŠ BRICHTA BAND.

Karel si rád zahraje i s jednou folk-country kapelou, kde nedrhne kytaru nikdo jiný, než Pavel Kuře.

Věk: 57
Narození: 7. 10. 1962
Znamení: váhy  

5 se líbí, 1 se nelíbí