Kay Lenz

Od poč. 70. let se uplatnila především v TV. Kromě celé řady TV snímků často účinkovala jako host, např. v seriálech The Streets of San Francisco (Ulice San Francisca), Hill Street Blues (Poldové z Hill Street - ČTV), Magnum P.I. (Magnum - ČTV), Cagney & Lacey (Cagneyová a Laceyová - ČTV), Simon & Simon, Murder She Wrote (To je vražda napsala - ČTV), Moonlighting (Měsíční svit - ČTV), Midnight Caller (Půlnoční posluchač; cena Emmy 1989), MacGyver - ČTV.

Hrála také ve westernovém seriálu How the West Was Won (1977-78, Jak byl dobyt Západ). Ač byla nominována na Zlatý glóbus 1973 za titulní úlohu sedmnáctileté dívky, která má poměr se starším mužem (William Holden), v dramatu Breezy (r. C. Eastwood) a objevila se v hlavních úlohách i u nás známých filmů (manželka statečného podnikatele v automobilové dopravě v dramatu Muž v kamiónu, dcera amerického vědce v dobrodružném dramatu z 2. světové války Štvanci), nikdy se plně neprosadila.

Do větších rolí je obsazována zejm. v dobrodružných a kriminálních thrillerech (Přání zabít 4: Tvrdý zákrok, Strach, Poslední svědek, Lovec lebek, Tajemný střelec). Jejím manželem byl 1977-83 herec a zpěvák David Cassidy.

Věk: 68
Narození: 4. 3. 1953 , Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: ryby  
Výška: 155 cm

4 se líbí, 1 se nelíbí