Kelly Rowland

Kelly Rowlad narozená jako Kelendria Trene Rowland je jednou ze tří členek již neexistující veleúspěšné dívčí skupiny Destiny's Child. Stejně jako zbylé dvě členky této skupiny se i Kely rozhodla pro sólovou dráhu, kterou zahájila vydánímm alba Simply Deep v roce 2002.

Už od 4 let byla nadšená pro hudbu a především pro zpěvačku Whitney Houston. Když dostala první desku s Whitney, pouštěla si ji dokola každý den. Kelly si poprvé veřejně zazpívala v kostele, kde musela stát na židli aby se vůbec dostala k mikrofonu. Po této zkušenosti se definitivně rozhodla věnovat zpívání.

Rodina se přestěhovala do Houstonu, kde se Kelly seznámila s Beyoncé Knowles. Tyto dvě talentované teenagerky spolu začaly zpívat a v polovině devadesátých let založily s třetí členkou Michelle Williams skupinu Destiny's Child. Jejich prvním hitem byl singl "No, No, No", který vydaly v listopadu 1997 a v únoru 1998 již měly platinové album. Skupina nadále pokračovala v úsilí a v roce 1999 album The Writing's On the Wall se stalo 8x platinové v USA a prodalo se ho více než 10 miliónů nosičů celosvětově. Druhé album Survivor se v roce 2001 stalo celosvětově multi-platinové.

Po těchto úspěších se Kelly rozhodla pro vlastní sólové album Simply Deep: "Chtěla jsem znovu získat ten dobrý pocit, že dokončím album, tentokrát své vlastní album a nechctěla jsem jen nečinně sedět."

Kelly si mimo zpívání zahrála v sitcomu "The Hughleys", dále si zahrála Lori v celovečerním hororovém filmu "Freddy vs. Jason" a také hlavní roli v romantické komedii "The Seat Filler".

Na druhé sólovém albu s názvem Ms. Kelly pracovala dlouhé tři roky, což se nakonec vyplatilo - kritika byla převážně kladná a celosvětově se prodalo více jak 2,5 milionu nosičů. Třetí album Here I Am (2011) mělo u kritiků však ohlas smíšený a úspěch se tedy neopakoval. Zatím poslední, čtvrté album Talk a Good Game vyšlo 14. června 2013.

Autor: Kamil Koupý

Věk: 37
Narození: 11. 2. 1981 , Atlanta, Georgia, USA
Znamení: vodnář  
Výška: 173 cm

Více údajůMéně údajů

507 se líbí, 7 se nelíbí