Kristy Swanson

Začínala už v devíti letech jako modelka a jako dítě se objevila ve více než třiceti TV reklamách. Jako herečka začínala v pol. 80. let v TV, kde mj. hrála jednu sezónu v populárním dramatickém seriálu Knots Landing (1987-88), vytvořila hlavní roli v seriálu z nemocničního prostředí Nightingales (1989, Slavíci) a pohostinsky vystoupila v seriálech Alfred Hitchcock Presents (Příběhy Alfreda Hitchcocka - ČTV), The Hogan Family (Hoganova rodina), Growing Pains (Bolesti dospívání) a B.L. Stryker.

Ve filmu se po několika menších rolích (např. pilotka Kowalská v parodii Žhavé výstřely) prosadila titulní úlohou neohrožené studentky s tajemnými schopnostmi, jimiž dokáže bojovat proti silám ze záhrobí, v úspěšné hororové komedii Buffy - zabíječka upírů (r. F. R. Kuzuiová).

Herecky nejvíc zaujala v úloze znásilněné Kristen Connorové v univerzitním dramatu Holé lebky (r. J. Singleton). Na sklonku 90. let se znovu vrátila do TV hlavními rolemi v seriálech Early Edition (1998-99, Zítřejší vydání) a Grapevine (2000, Šeptanda).Miloš Fikejz

Věk: 50
Narození: 19. 12. 1969 , Mission Viejo, Kalifornie, USA
Znamení: střelec  
Výška: 168 cm

Více údajůMéně údajů

29 se líbí, 7 se nelíbí