Lemmy Kilmister

Lemmy, celým jménem Ian Fraser Kilmister se narodil 24. prosince 1945 ve Stoke-on-Trent, také známý jako Ian Willis, Lemmy Kilmister a Lemmy von Motörhead.

Je britský zpěvák a baskytarista, nejvíc známý jako zakladatel metalové skupiny Motörhead. Jeho zjev a vystupování, mateřské znamení na tváři, pejzy s knírem a drsný hlas z něj okamžitě udělaly kultovní osobnost, známou i mimo svět rockové muziky. Lemmy je také považovaný za jednoho z největších metalových muzikantů vůbec.

Narodil se v Anglii, ale vyrůstal v Anglesey ve Walsu (zde získal svou přezdívku Lemmy).
V 60. letech působil jako kytarista v mnoha méně či více známých kapelách (např. Rainmakers, Motown Sect, Opal Butterfly, Sam Gopal, a The Rockin' Vickers) a v roce 1967 jako Roadie (technik) pro Hendrixe.

V roce 1971 se jako baskytarista přidal ke skupině Hawkwind. S baskytarou měl malé zkušenosti, ale rychle si vytovřil specifický styl, který je založen na jeho zkušenostech s kytarou (časté používání akordů a dvojitých stop víc než hraní jednotlivých not, jak preferuje většina basáků). V roce 1975 byl od Hawkind vyhozen a zakládá Motörhead.

Poslední léta žil v Los Angeles, kde také dne 28. prosince 2015 ve věku 70 let zemřel po krátkém boji s agresivní rakovinou, o které se dozvěděl jen dva dny před svou smrtí.

Narození: 24. 12. 1945 , Anglie, Velká Británie
Úmrtí: 28. 12. 2015  ve věku 70 let, Los Angeles, USA, důvod: rakovina †
Znamení: kozoroh  
Výška: 178 cm

50 se líbí, 2 se nelíbí