Lída Helligerová

Vystudovala Gymnazium J.K.Tyla v Hradci Králové, Státní konzervatoř v Pardubicích - obor zpěv a od dob studií se hudbě věnuje profesionálně dodnes.
Zpočátku vyučovala hudbu - obor kytara, flétna - na ZUŠ v Hradci Králové a profesionálně působila ve folkové skupině Kantoři, kde zpívala a hrála na kytaru, flétny, niněru, famfrnoch, trumšajt, kastaněty, brumle. S touto skupinou vystupovala v mnoha Tv pořadech v ČR i zahraničí, koncertovala v celé řadě zemí a natočila 4 LP a 1 CD. Společně s Pavlem Dobešem a Milošem Dvořáčkem založila sdružení Královéhradecká folková Jednota, která byla volným sdružením sólových muzikantů.
V současné době je majitelkou umělecké agentury, která se zabývá produkcí a zprostředkováním umelců a uměleckých programů. Hraje a zpívá s dámskou country skupinou Shovanky, která mimo jiné získala prestižní ocenění "Nejlepší dámská zahraniční country skupina v Evropě". Se Schovankami koncertuje v ČR i zahraničí, vystupovala v mnoha Tv pořadech a natočila 7 CD. Posledním projektem je společné CD s Věrou Martinovou.
Vystupuje taky sólově. Samostatně hraje, zpívá, komponuje, moderuje a věnuje se koncertování pro děti. Pro ně samostatně připravila 4 hudební představení a vydala 1 CD a zpěvník ve formě omalovánek.

39 se líbí, 5 se nelíbí