Luke Steele

Luke Steele je australský hudebník. Od roku 1998, působí v australské alt-rockové kapele The Sleepy Jackson, ve které zpívá a píše texty. V roce 2007 se stal členem psychedelického pop dua Empire of The Sun.

O Empire of the Sun :
Luke Steele a Nick Littlemore se setkali v roce 2000. Oba v té době již pracovali na svých vlastních nezávislých projektech, nicméně se okamžitě stali přáteli a rozhodli se spolupracovat na novém hudebním projektu. Po několika letech společné práce Littlemore a Steele šli do studia nahrávat své debutové album. Titulované 'Walking On a Dream', album bylo propuštěno dne 4. října 2008. Hlavní píseň z tohoto alba byla oceněna na ARIA AWARDS. 21. dubna 2009 byla uvolněna další píseň 'We Are the People' vyvrcholila u čísla dvacet-čtyři na ARIA Charts. V září 2009 byla tato píseň použita v reklamní kampani pro americké televize VIZIO. Třetí , "Standing On a Shore", byla propuštěna na iTunes dne 12. června 2009.

Rodina:
Luke se narodil do rodiny hudebníků. Jeho otec, Rick je bluesový kytarista a hráč harmoniky. Jeho sestra, Katy má rockovou skupinu 'Little Birdy. Steelův bratr, Jake se připojil ke skupině 'The Sleepy Jackson' v roce 2008, nyní hraje na keyboard ve skupině 'Injured Ninja.
Jeho další bratr, Jesse byl původním členem 'The Sleepy Jackson.
V roce 2006 se Steele zasnoubil s Jodie (zvaná:"Snappy Dolphin"), která se tak připojila k 'The Sleepy Jackson'roku 2008. V říjnu 2008, se jim narodila první dcera. Jmenuje se Sunny Tiger.

Věk: 42
Narození: 13. 12. 1979 , Perth, Západní Austrálie
Znamení: střelec  

110 se líbí, 0 se nelíbí