Martin Šácha

Martin Šácha absolvoval FAMU v roce 2000 absolventským filmem Karla Janáka Stopař. Jeho snímek Člověk (1998) získal na Evropském festivalu filmových škol Hlavní cenu za nejlepší režii. Spolupracoval na většině filmů Karla Janáka, kameraman filmu Snowboarďáci . Za své kameramanské práce na FAMU získal Cenu FITES.

Byl druhým kameramanem na úspěšných snímcích Jana Hřebejka Pelíšky a Musíme si pomáhat. Byl operátorem akčních scén a leteckých záběrů Svěrákova Tmavomodrého světa, pomocným operátorem na amerických filmech Hartova válka a xXx.

Stál u kamery řadu dokumentů ČT (Deset století architektury, Hudba V. Franze, J. A. Pitínský, Lovec orchidejí). Realizoval i řadu znělek pro TV NOVA (kromě spolupráce s K.Janákem dále např. MS v ledním hokeji 2000, Miss Česko, Miss Slovensko). Natočil s Tomášem Krejčím celovečerní TV film Igua-Igua a s týmž režisérem dvě povídky pro dlouhometrážní televizní triptych Trosečníci.

V roce 2006 se podílel na dalším filmu režiséra Karla Janaka, Rafťáci, ve kterém si hlavní roli zahrálí hvězdy filmu Snowboarďáci Vojta Kotek a Jiří Mádl.

Věk: 44
Narození: 14. 4. 1975 , Praha, Československo
Znamení: beran  

1 se líbí, 0 se nelíbí