hokejový útočník

27. listopadu 1987
36 let
Upravit profil
Mattias Sjögren je švédský hokejový útočník.Hráčská kariéraS hokejem začínal v klubu IF Lejonet, od roku 2003 hrál v mládežnických kategoriích do 18. a 20. let v klubu Rögle BK. S klubem prošel postupně v ročnících 2003-07 mládežnických...

Mattias Sjögren je švédský hokejový útočník.

Hráčská kariéra
S hokejem začínal v klubu IF Lejonet, od roku 2003 hrál v mládežnických kategoriích do 18. a 20. let v klubu Rögle BK. S klubem prošel postupně v ročnících 2003-07 mládežnických kategoriích do 18. a 20, a v sezóně 2004/05 debutoval v seniorské lize HockeyAllsvenskan, ve věku sedmnácti let. Od sezóny 2005/06 již hrával pravidelně za hlavní tým Rögle BK, s nímž slavil na konci sezony 2007/08 postup do nejvyšší ligy Elitserien.

S Rögle BK odehrál v Elitserien dvě sezóny a před ročníkem 2009/10 byl v klubu jmenován jmenování asistent hlavního kapitána. 20. dubna 2010 podepsal dvouletou smlouvu s klubem Färjestads BK, se kterým na konci sezony 2010/11 vyhrál ligovou trofej Le Matův pohár. Na počátku června 2011 podepsal dvouletou smlouvu s týmem Washington Capitals jako volný hráč. Do základní sestavy se nevešel a vedení Capitals ho poslali na jejich farmu v Hershey Bears. Za Hershey Bears odehrál 19 zápasů v nichž nasbíral 5 bodů. 30. listopadu 2011 se vrátil zpět do klubu Färjestads BK.

Ocenění a úspěchy
-2007/2008 Postup s týmem Rögle BK z HockeyAllsvenskan do Elitserien

Důležitá data
-18. září 2008 debutoval ve švédské nejvyšší lize Elitserien.
-27. září 2008 zaznamenal první asistenci v Elitserien proti týmu Brynäs IF.
-4. prosince 2008 vstřelil první gól v Elitserien proti týmu Södertälje SK.
-4. května 2011 zaznamenal první asistenci v MS proti Americké reprezentaci.
-4. května 2011 vstřelil první gól v MS proti týmu Americké reprezentaci brankáři Alu Montoyajovi ve druhé třetině v čase 30:27.
-10. října 2011 zaznamenal první asistenci v AHL proti týmu Binghamton Senators.
-23. října 2011 vstřelil první gól v AHL proti týmu Syracuse Crunch brankáři Jeffu Drouinu-Deslauriersovi ve třetí třetině v čase 54:46.