Michael Bolton

Michael Bolton vlastním jménem Michael Bolotin je americký zpěvák a skladatel známý hlavně svými pomalými rockovými baladami, které zpívá svým příznačným silným, chraplavým hlasem.

Jeho úspěchy čítají 53 milionů prodaných alb, dvě ocenění prestižní Grammy Awards a dvojnásobné vítězství v prestižní hitparádě Billboard Hot 100.

Kariéra
Bolton se narodil v roce 1953 v židovské rodině v New Haven. V dětství k jeho úspěchům patřilo zařazení do sboru, kdě měl povinnosti vokalisty. Svůj první kontrakt s hudební společností podepsal v patnácti a své první veřejné vystoupení měl začátkem 70 let s rockovou kapelou nazvanou Blackjack, kde působil i s budoucím kytaristou skupiny Kiss Brucem Kullickem.

Skupina se vydala i na turné s Ozzym Osbournem. Sólovou kariéru odstartoval v roce 1983 jeho prvním významným hitem se stala píseň How Am I Supposed to Live Without You a také světoznámý hit Gloria.

Často spolupracoval i se zpěvačkou Laurou Branigan spolu vydali song nazvaný I Found Someone v roce 1985. Bolton poté psal písně jak pro sebe tak i pro její sólovou kariéru. Psal i pro takové zpěváky jakými jsou Barbra Streisand nebo Peabo Bryson. Zazpívat si měl možnost například s Lucianem Pavarottim, Rayem Charlesem, Lady Gaga nebo B. B. Kingem, Lonely Island na skladbě Jack Sparrow.

Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Věk: 67
Narození: 26. 2. 1953 , New Haven, Connecticut, USA
Znamení: ryby  
Výška: 175 cm

71 se líbí, 6 se nelíbí