Michelle Pfeiffer

Michelle poprvé okusila slávu při vítězství v soutěži krásy Miss Orange County. Po dokončení střední školy odešla na jeden rok studovat, protože se chtěla stát soudní stenografkou. Souvěžně se studiem také pracovala jako pokladní v místním supermarketu, avšak pochopila, že herectví je to pravé povolání, které by chtěla skutečně dělat. Během studia na herecké škole natočila několik reklam a také pracovala jako modelka.

Její první významná role před kamerami přišla v televizním seriálu "Fantasy Island" (1981), na který navázala řada malých rolí pro televizi. Svůj debut na filmovém plátně uskutečnila malou rolí ve filmu A zase zamilovaná "Falling in Love Again" (1980), po kterém následovali další dvě malé role, před získáním její průlomové role Stephanie ve filmu Pomáda 2 "Grease 2" (1982).

Ve filmu Briana De Palmase Zjizvená tvář "Scarface" (1993) si zahrála manželku Al Pacina, za níž získala kladný ohlas.

Její první hlavní role byla v komediálním thrilleru Do noci "Into the Night" (1985) s Jeffem Goldblumem, následovaná další rolí ve fantasy dobrodružném filmu Jestřábí žena "Ladyhawke" (1985).

V průběhu následujících dvou let si Michelle zahrála v mnoha filmech různé kvality, ale právě film Čarodějky z Eastwicku “The Witches of Eastwick“ (1987) nastartoval její velkou kariéru. Hrála po boku Cher, Susan Sarandon a Jacka Nicholsona, čímž si získala velké uznání, které se ještě zvýšilo nominací na Oskara pro nejlepší vedlejší rolí ve filmu Nebezpečné známosti "Dangerous Liaisons“ (1988). Ten stejný rok přijala Michelle naprosto rozdílnou roli ženy mafiána v úspěšné komedii "Married to the Mob“ (1988). O dva roky později získala další nominaci na Oskara, tentokráte v kategorii pro nejlepší herečku, za její zpodobení zpěvačky v nočním klubu v Báječní Bakerovi hoši "The Fabulous Baker Boys" (1989).

Devadesátá léta se ukázala jako nejvýznamnější v její kariéře, umožnili jí objevit se v řadě různorodých rolí, ve kterých předvedla svou všestrannost. Na počátku devadesátých let se objevila v romantickém dramatu "Frankie and Johnny" (1991), ve kterém si zahrála ostrou servírku po boku Al Pacina. Za mnohými podceňovaný film Pole lásky "Love Field" (1993) získala svou druhou nominaci na Oskara pro nejlepší herečku. V dobrodružném filmu Batman se vrací "Batman Returns" (1992) si po boku Batmana Michaela Keatonem zahrála Catwomen. A také si zahrála v adaptaci Edith Whartonse Věk nevinnosti "The Age of Innocence" (1993).

V druhé polovině devadesátých let se Michelle držela rolí v dramatických filmech a romantických komedií. Zvláště v hitu Báječný den "One Fine Day" (1996) s Georgem Clooney a adaptaci Jane Smileys Prokletá farma / Tisíc akrů "A Thousand Acres" (1997). Ve filmech Sen noci svatojánské "A Midsummer Night's Dream" (1999) a rodiném dramatu Ztraceni v moři "The Deep End of the Ocean" stále dokazovala, že je opravdovou hvězdou. Přes to všechno si udržuje postavení svůdnice i ve věku, kdy ostatní ženy mají svůj vrchol za sebou.

Po snímku Bílý oleandr "White Oleander" (2002) se rozhodla skončit s herectvím a věnovat se rodině. Tato pauze byla naštěstí pouze dočsného charakteru a v roce 2007 se Michelle vrátila hned ve dvou letních trhácích - muzikálu Hairspray a fantasy dobrodružství Hvězdný prach "Stardust".

Michelle byla dvakrát vdaná - poprvé mezi lety 1981 až 1988 za herce a režiséra Petera Hortona. Druhé manželství od roku 1993 se scénáristou Davidem E. Kelleym stále trvá. Mezi oběma manželstvími adoptovala dceru Claudii Rose a v průběhu manželství s Kelleym se jim narodil syn John Henry.

Michelle byla deset let silnou kuřačkou, ale přestala a stala se vegankou.

Věk: 60
Narození: 29. 4. 1958 , Santa Ana, Kalifornie, USA
Znamení: býk  
Výška: 171 cm

Více údajůMéně údajů

327 se líbí, 3 se nelíbí