Mike Myers

Už během středoškolských studií se objevil jako host v TV seriálech King of Kensington (Král Kensingtonu) a The Littlest Hobo (Nejmenší tulák). Po maturitě se stal členem torontského divadelního souboru Second City, proslulého především úspěšnými komediálními improvizacemi.

Tady si ho všiml producent Lorne Michaels a angažoval ho do oblíbeného TV pořadu Saturday Night Live, v němž pravidelně účinkoval pět sezon (1989-94) a proslavil se zejm. jako autor improvizované kabelové televize Wayne Campbell (později zdařile přenesený do filmu) a TV moderátorka Linda Richmanová (jejíž charakterizaci založil na postavě vlastní tchyně).

Nečekaně velký komerční ohlas zaznamenaly oba filmy o trampotách Wayneho Campbella a jeho stydlivého kolegy Gartha Algara (Wayneův svět a Wayneův svět 2), v nichž byly poměrně zdařile spojeny původní TV výstupy a gagy jakžtakž uceleným příběhem. Po úspěchu obou bláznivých hudebních komedií se na několik let stáhl do ústraní, hluboce zasažený smrtí otce.

K film. práci se vrátil trojrolí tajného agenta z 60. let Austina Powerse, jeho věčného nepřítele doktora Evila a nechutně odporného Tlustého Parchanta ve dvou divácky vděčně přijatých komediích Špionátor a Austin Powers: Špión, který mne vojel (obě r. M. J. Roach), jež ho zařadily mezi nejpopulárnější hollywoodské komediální hvězdy. Od 1993 je jeho manželkou herečka Robin Ruzanová.

Věk: 57
Narození: 25. 5. 1963 , Scarborough, Ontario, Kanada
Znamení: blíženci  
Výška: 173 cm

26 se líbí, 20 se nelíbí