Mimi Rogers

Je dcerou stavebního inženýra, díky jehož práci se rodina neustále stěhovala. Po skončení střední školy se věnovala sociální práci s narkomany, vietnamskými veterány a mentálně retardovanými lidmi. Herectví se začala věnovat teprve na počátku 80. let.

Nejdřív se uplatnila v TV. Vytvořila hlavní úlohy v dobrodružném seriálu The Rousters (1983-84, Šerif z pouti) a v seriálu z prostředí modelek Paper Dolls (1984, Papírové panenky) a jako host se objevila v řadě dalších, např. Magnum, P.I. (Magnum - ČTV), Hart to Hart, Quincy, M.E., Hill Street Blues (Poldové z Hill Street - ČTV) a Tales from the Crypt (Příběhy ze záhrobí - ČTV).

Ve filmu se prosadila rolí zámožné a atraktivní svědkyně Claire Gregoryové, o jejíž bezpečnost se stará ženatý policista (Tom Berenger), v kriminálním thrilleru Ten, kdo mě hlídá (r. R. Scott). Její nejlepší kreací se stala tragická postava náboženské fanatičky Sharon v pozoruhodném apokalyptickém dramatu Extáze (r. M. Tolkin). Často ztělesňuje přitažlivé ženy z lepší společnosti. 1987-90 byl jejím manželem herec Tom Cruise.

Věk: 64
Narození: 27. 1. 1956 , Coral Gables, Florida, USA
Znamení: vodnář  
Výška: 174 cm

Více údajůMéně údajů

42 se líbí, 15 se nelíbí