Robert Barry

Robert "Monster Bobby" Barry poprvé spatřil světlo světa 16. května 1981 v Brightonu. Vystudoval sociologii, svůj tehdy démonický vzhled a dramatické vlohy uplatnil v několika filmech (The New Year´s Day, 2001, Suri Krishnammy)a seriálech (Čarodějnice školou povinné, díl - Akademie podivné sestry).

Dále natočil svou autobiografii (Road to Sundance, Claire Kleparski) a ještě natočil (Holby City, Posh Boy). Herectví ho prý ale přestalo bavit, tak se od konce devadesátých let začal angažovat v brightonské hudební scéně (ta byla v té době na bodu mrazu) a spojil se s dalšími lidmi, kterým mrtvý klubový život začal pít krev.

Je spjat s dívčí skupinou The Pipettes, on je vlastně asi taková ta prvotní studna, ze které se vezme voda, která se potom vyčistí, dobarví a dochutí a máte z ní limonádu... Nutno podotknout, že je to důležitá postava současné brightonské hudební scény. Také vystupuje samostatně, pod pseudonymem Monster Bobby. Jeho nástroje jsou kytara a mašinky (pojem pro jakoukoliv elektronickou výbavu současného umělce. Tzn. gramec/ synťák/ laptop/ atd.) Inspirace bere z jízdy vlakem, lásky (někdy jsou texty vážnější, někdy velmi legrační. Např. název Let´s Check Into the Hospital Together), života a smrti... Asi jako každý jiný dřevní hudebník.

Spolu s nimi pořádal koncerty, klubové noci a fanzine s přiléhavým názvem Totally bored, založil kapelu Ice Nine a pomalu tak prolomil ledy mezi unuděnou brightonskou mládeží a neznámými, ale nadšenými hudebníky. Bobbyho kapela se někdy v průběhu let rozpadla, ale on neusnul na vavřínech a rozložil svou hudební činnost mezi dívčí retro pop skupinu The Pipettes, jejich doprovodnou kapelu The Cassettes (kde hraje na kytaru), zakládání labelu Little Other Records, vydávání publikací a svůj sólový projekt, jehož výsledkem je právě deska Gaps.

Přezdívka: Monster Bobby
Věk: 39
Narození: 16. 5. 1981 , Brighton, Anglie
Znamení: býk  

8 se líbí, 3 se nelíbí