Nora Salinas

Nora Salinas se narodila 7. června 1976 v mexickém městě Monterrey. Má dvě sestry Natalii a Karlu a bratra Jose Luise. Již od dětství prý tíhla k divadlu a vše co k němu patří. Dokonce se měla už v 10 letech rozhodnout, že bude herečka...V roce 1993 jí změnila život soutěž o titul Miss Tamaulipas, kde reprezentovala město Reynosa a celou soutěž vyhrála. Následně se zúčastnila také soutěže Miss Mexico v hlavním městě. V Ciudad de Mexico také získala příležitost dostat se do světa televizní produkce. Oslovil jí ředitel Centro de Educacion Artistica de Televisa (Centrum pro televizní umělecké vzdělávání) a Nora této příležitosti využila.

Svoji první roli dostala v roce 1996 v telenovele Agujetas de Color de Rosa (šlo o roli mladé rebelky Jessicy). Záhy byla obsazena také do divadelní role ve hře La Cenicienta pod režijním vedením Daniela Salazara a do další telenovely Confidente de Secundaria (role rozmarné Biancy). Nedlouho poté přišla nabídka na roli Graciely v úspěšné telenovele Esmeralda. Jejím hereckým partnerem v roli Adriana byl talentovaný mexický herec Alejandro Ruiz. Trafický příběh Graciely a Adriana obletěl doslova celý svět. Role Graciely byla kritikou přijímana vesměs velmi dobře...

Po natáčení Esmeraldy Nora trpěla onemocněním trávicího systému, a tak odmítla například nabízenou roli v telenovele Camila. Ovšem na divadle si zahrála vedle známého Fernanda Colunga ve hře El Pecado no...Original, která oslavila úspěch nejen v Mexiku a Latinské Americe, ale i v USA.

V roce 1999 začala pracovat na telenovele Rosalinda vedle Thalíe, Fernanda Carilla a Angelicy Marie.Nora v ní hraje roli ctižádostivé a bezohledné Fedry, jedné z nevlastních sester hlavní hrdinky Rosalindy.Objevila se také v telenovele Carita de Angel jako Estefania.

V minulém roce (2000) ztvárnila Nora Salinas zatím svojí poslední roli Leticie v aktuální telenovele DKDA - Sueňos de Juventud. V této roli opět prokazuje svůj herecký talent. Mimochodem prý v srovnání s Leticii je Fedra opravdový andílek...
Věk: 43
Narození: 7. 6. 1976 , Monterrey, Nuevo Leon, Mexiko
Znamení: blíženci  
Výška: 170 cm

583 se líbí, 17 se nelíbí