Ota Baláž

Vzdělání:
Hudební vojenská konzervatoř v oboru klarinet, skladba, klavír. Studium dirigování AMU .

Pracovní zkušenosti:
Hráč na klarinet v Posádkové hudbě Praha, saxofonista a klávesista punkové skupiny Zikkurat, člen rockové skupiny Tango, spoluzakladatel, autor hudby a zpěvák skupiny Nová Růže, zakladatel, autor hudby seskupení BSP - (Balage, Střihavka, Pavlíček ), producent několika CD, sbormistr v muzikálu Pěna dní, šéfdirigent a šéf orchestru Jesus Christ Superstar, Evita, Cats, Producenti, Carmen, Noc na Karlstejne, Polská krev, Čardášová princezna, a další. Hudební producent CD Jesus Christ Superstar,Cats,Evita,a mnoho dalších.

Sólové album „Balage‘ autor hudby scénické, filmové a televizní a reklamní hudby, producent koncertů, hudební dramaturg televizních pořadů. Moderoval televizní hudební pořad - Český výběr na TV3. Je herec a zpěvák, např. v roli Danglarse, v muzikálu Monte Cristo.

Na svém kontě má hudební nastudování mnoha muzikálů. Hudební producent CD Jesus Christ Superstar, Evita, Cats, Producenti, Carmen, ...... Role - Rochefort a vévody z Buckinghamu v muzikálu - Tři mušketýři. Šéf dirigent v Hudebním divadle v Karlíně , kde hudebně režíroval a dirigoval muzikály - Producenti, Carmen, Limonádový Joe, Čardášová princezna, Polská Krev, Jesus Christ Superstar.
Je producent koncertů A.L.Webbera, Balage Symphony Orchestra a Balage Bandu.

Ocenění:
3x klávesista roku, 2x nehranější interpret Evropa 2, 3x skladba roku, 2x album roku...

Přezdívka: Balage
Věk: 58
Narození: 9. 11. 1961 , Praha, Československo
Znamení: štír  

40 se líbí, 12 se nelíbí