Parker Posey

Její otec Chris Posey byl majitelem obchodní sítě s automobily v mississippském Laurelu. Své jméno dostala po modelce 50. let Suzy Parkerové. Nejprve se věnovala baletu, ale pro neúspěchy v baletní škole přešla k herectví. Po absolvování North Carolina School of the Arts studovala divadlo na State University of New York v Purchase.

První herecké zkušenosti jí přinesla úloha frackovité teenagerky Tess Shelbyové v TV mýdlové opeře As the World Turns (1991-92, Jak se svět otáčí). V 90. letech se stala častou představitelkou výstředních dívek ve filmech nezávislých tvůrců, z nichž vyniká titulní hrdinka Mary ve snímku Děvče z večírku (r. D. von Scherler Mayerová) a postava pomatené Jackie-O, za jejíž ztvárnění v rodinném dramatu Dům přitakání (r. M. Waters) byla oceněna na festivalu nezávislého filmu Sundance.

Ztělesnila newyorskou galeristku Mary Booneovou, u níž nenalezl pochopení černošský malíř s tragickým osudem Jean-Michel Basquiat (Jeffrey Wright), v životopisném dramatu Basquiat (r. J. Schnabel). Po boku Matthewa Brodericka a v režii Alana Arkina se představila v dubnu 2000 jako manželka Selma Millerová v broadwayské inscenaci komedie Elaine Mayové Vyšší než trpaslík.

Věk: 51
Narození: 8. 11. 1968 , Baltimore, Maryland, USA
Znamení: štír  
Výška: 165 cm

Více údajůMéně údajů

28 se líbí, 2 se nelíbí