Peta Nitka

Peta Nitka je první transgender modelka z České republiky. Narodila se v roce 1994 v Ostravě. Po rozvodu rodičů v jejích pěti letech vyrůstala s matkou Pavlínou. Po vystudování střední školy cestovního ruchu v Šilheřovicích trávila mnoho času ve Spojených státech. Od mala se zajímala o módu a makeup. Po několika malých úspěších v českých modelingových agenturách odjela do Austrálie.

Průlom v jejím životě nastal po seznámení s fotografem Bharathanem Kangatheranen, kterého natolik zaujal nevšední vzhled Peti Nitky, že ji nabídl focení ve svém fotoateliéru v australském Perthu. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a po pár týdnech se snímky objevily v časopisech. Mezinárodního ohlasu se dočkala v prosinci 2015, kdy byly její snímky zveřejněny ve známém módním magazínu ONDINE v Irsku. Od té doby začala spolupracovat s mnohými světovými návrháři a fotografy.

Její práce zaujala i korejského dokumentaristu Sungmoa Masona Hea, se kterým v lednu 2016 natočila dokument "Petr Nitka- The Androgynous Model". Peta Nitka byla označena za první transgender modelku v Československu. V červenci 2016 se představila na fashion weeku v Jižní Africe, jako vůbec první trans modelka, která se kdy objevila na africkém kontinentu. V lednu 2017 byla její účast na fashion weeku v Indii označena za Indickou módní a LGBT revoluci. Úspěchy zaznamenává i v Rumunsku nebo Slovinsku. Před nedávnem přiznala změnu pohlaví.

Věk: 24
Narození: 23. 4. 1994 , Ostrava, Česká republika
Znamení: býk  
Výška: 179 cm

Více údajůMéně údajů

52 se líbí, 9 se nelíbí