Phyllida Law

Navštěvovala internátní školu v Bristolu. Vedle původně zamýšlených studií divadelního výtvarnictví chodila do hereckých kurzů a nakonec si zvolila hereckou dráhu.

Dlouho účinkovala převážně na jevištích předních londýnských divadel (Palladium, Savoy Theatre, National Theatre, Royalty Theatre, Almeida Theatre), jak v klasickém (Sen noci svatojánské, Veselé paničky windsorské, Jak je důležité míti Filipa), tak i v moderním repertoáru (Klec na blázny, Zvuky ze zákulisí).

Od 60. let také pravidelně vystupovala v TV. Měla hlavní role v sitcomech Hell’s Bells (1986, Krucinál), Ffizz (1987-89), Thompson (1988), v první sezóně populárního seriálu The House of Eliott (1991, Salón Eliott - ČTV) a v dramatickém seriálu Degrees of Error (1995, Míra omylu - ČTV); jako host účinkovala v řadě dalších seriálů, mj. Upstairs, Downstairs (Nahoře, dole), Rumpole of the Bailey (Rumpole z Bailey), Agony (Agonie), C.A.T.S. Eyes (Kočičí oči), Poirot (Hercule Poirot - ČTV), Heartbeat (Tlukot srdce), Hamish Macbeth, Dangerfield, Midsomer Murders (Vraždy v Midsomeru - ČTV), Taggart (Inspektor Taggart - ČTV) a Mrs. Bradley Mysteries (Záhady paní Bradleyové).

Filmovému herectví se začala pravidelně věnovat až v 90. letech, často po boku své dcery Emmy Thompsonové: hospodyně mladého aristokrata (Stephen Fry), na jehož zámku se po deseti letech schází několik jeho spolužáků z koleje, v ironické komedii Petrovi přátelé (r K. Branagh); komorná Uršula v adaptaci Shakespearovy komedie Mnoho povyku pro nic (r. K. Branagh); starostlivá, umíněná a hašteřivá babička Elspeth, svádějící ustavičný boj se svou ovdovělou dcerou-fotografkou (E. Thompsonová), v ekranizaci psychologické hry Sharmany Macdonaldové Zimní host (r. A. Rickman).

Až do své smrti byl jejím manželem divadelní herec a režisér Eric Thompson (195?-82). Kromě slavnější Emmy je herečkou i její mladší dcera Sophie Thompsonová (nar. 1962).

Věk: 88
Narození: 8. 5. 1932 , Kelvinside, Glasgow, Skotsko
Znamení: býk  
Výška: 164 cm

3 se líbí, 2 se nelíbí