Rob Marshall

Rob Marshall natočil muzikál Chicago (2002), který získal Oscara v šesti kategoriích včetně nejlepšího filmu. Za práci na tomto filmu obdržel ceny DGA a American Choreography Award a byl nominován na Oscara, Zlatý glóbus a ceny BAFTA, National Board of Review Award a New York Film Critics Award.

Před Chicagem Marshall natočil a sestavil choreografii kritiky ceněného hudebního televizního filmu Annie, který byl nominován na 12 Emmy a získal prestižní Peabody Award. Sám Marshall získal za práci na tomto filmu Emmy a American Choreography Award a byl nominován na cenu DGA.

Marshall má za sebou úspěšnou divadelní kariéru, v průběhu níž byl šestkrát nominován na cenu Tony. Do jeho úctyhodné sbírky ocenění patří také Outer Critics Circle Award, L.A. Drama Critics Circle Award a Civil Rights Award. Byl nominován na ceny Olivier a Drama Desk.

V roce 2005 zrežíroval film Gejša, jehož příběh je zasazen do tajemného a exotického světa, jenž si dodnes uchovává své kouzlo. Odehrává se v letech před Druhou světovou válkou, kdy je malá japonská holčička odtržena od svých chudých rodičů, aby pracovala jako gejša.

Věk: 62
Narození: 17. 10. 1960 , Madison, Wisconsin, USA
Znamení: váhy  
Výška: 178 cm

2 se líbí, 0 se nelíbí