Sandra Bullock

Sandra Bullock je starší dcerou učitele zpěvu Johna a operní zpěvačky Helgy (původem z Německa). Vyrůstala střídavě v Německu a USA se svými rodiči a svou o tři roky mladší sestrou Gesine. Již od dětství se předváděla v dětském sboru, jehož produkci měla na starosti její matka. Když byla ještě teenager, její rodina se přestěhovala zpátky do Washingtonu. Začala studovat střední školu Washington-Lee v Arlingtonu ve Virginii. Po absolvování v roce 1982, začala studovat herectví na East Carolina University v Severní Karolíně. Po úspěšném absolvování se přestěhovala do New Yorku, kde začala svou hereckou kariéru. Zde si zahrála v mnoha divadelních představeních. Její nejúspěšnější role byla pro nekomerční produkci "No Time Flat“, za zpodobení jižní krásky získala pochvalnou kritiku. Po tomto úspěchu dostala malou roli v televizi ve filmu "Bionic Showdown: The Six Million Dollar Man and the Bionic Woman" (1989) a poté co se přesunula do Los Angeles, získala roli v nepříliš úspěšné televizní verzi "Working Girl".

I po tomto neúspěchu se stále držela v herecké branži, což ji přineslo první filmovou roli v "Love Potion No. 9" (1992). Následující rok se objevila v "The Thing Called Love" a v akčním trháku Sylvestera Stalloneho "Demolition Man". Ačkoli její role byla v podstatě skromná, získala pozornost filmového producenta Joela Silverse, který ji doporučil režisérovi Janu de Bont.

Jan de Bont zrovna obsazoval role pro nadcházející akční film s autobusem, který veze bombu. Sandra Bullock se mu zalíbila a rozhodl se ji vybrat pro roli Annie. V obsazení do role Sandry naproti Keanu Reevesovi se Jan de Bont potýkal s velkým odporem od vedoucích pracovníků filmového studia, kteří si raději přáli nějakou baculatou blondýnku na tuto roli. Režisér vytrval a v roce 1994 ji obsadil do role ve filmu Nebezpečná rychlost "Speed", jeden z nejúspěšnějších filmů, který doposud natočila. Film popohnal hereččinu slávu více než sama očekávala a otevřel jí dveře k dalším významným rolím (například ve filmu Síť "The Net"). Znovu se s Keanu Reevesem setkala Sandra Bullock až o 12 let později ve filmu Dům u jezera "The Lake House".

Díky dveřím otevřeným dokořán si Sandra v roce 1996 vydělala 6 milionů dolarů. Poprvé na sebe upozornila v romantické komedii "While You Were Sleeping". Film byl u diváků i kritiků úspěšný, herečka pokračovala v rostoucí kariéře ve filmové adaptaci Johna Grishamse "A Time to Kill", kde si zahrála po boku Ashley Judd a Matthewa McConaugheyho. Úspěch v tomto filmu byl poslední, který si mohla na chvíli užít, poté, co prudce klesla ve filmech jako "In Love and War" (1996) a "Two If By Sea" (1996).

Naštěstí pro Sandru se zdálo, že její diváci jí to prominuli a ona se mohla mírně odrazit v následujících letech ve filmu "Hope Floats" (1998), který také byl rovněž prvním projektem její vlastní produkční společnosti Fortis Films. Ve stejný rok si také zahrála v další romantické komedii "Practical Magic" spolu s Nicole Kidman. Film jí poskytnul další skromný úspěch, jenž ji opět dostal na sedlo, a proto Sandra pokračovala v další romantické komedii po boku Bena Afflecka v "Forces of Nature" (1999). Třebaže se film projevil jako komerčně neúspěšný, Sandra získala zpět svou popularitu s mnoha projekty v roce 2000, včetně komedie "Gun Shy" a "28 Days".

Sandra Bullock jako agentka FBI v "Miss Congeniality" (2000) se v rámci špionáže musela účastnit soutěže Miss U.S.A. O dva roky později se objevila v thrilleru "Murder By Numbers" a v dramatu "Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood" (2002).

Sandra Bullock se 16. července 2005 provdala za hvězdu televizní reality show Jesse Jamese. Svatba se konala na kalifornském ranči u Santa Barbary.

Velmi úspěšným byl pro Sandru Bullock rok 2009 - vedle filmu Návrh, za který získala Zlatý Glóbus, si odnesla také Oscara v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli, a to za roli ve filmu Zrození šampiona. V tentýž rok však získala také Zlatou malinu v kategorii Nejhorší herečka za roli ve filmu Slečna zamilovaná. Stala se tak první herečkou, která získala tyto dvě ceny v témže roce.

Jedním z posledních komerčně úspěšných filmů Sandry Bullock se stal komediální snímek Drsňačky "The Heat" (2013), kde se po boku Melissy McCarthy objevila Sandra opět v roli speciální agentky FBI.

Autor: Kamil Koupý

Věk: 54
Narození: 26. 7. 1964 , Arlington, Virginia, USA
Znamení: lev  
Výška: 171 cm

Více údajůMéně údajů

1305 se líbí, 61 se nelíbí